به گزارش مشرق، مهدی تاج بعد از جلسه با معاون وزیر ورزش و در حالی که به دلیل گذراندن دوران نقاهت مشکل قلبی کمی کسالت داشت، گفت: جلسه بسیار رضایت بخشی بود البته مشکلاتی همچنان وجود دارد که ما همواره آن را مطرح کردیم و پیگیر برطرف کردن آن هستیم.

وی افزود: تلاش می کنیم موضوع فروش بلیت الکترونیک در تمام ورزشگاه های کشور شکل بگیرد. همچنین در این جلسه نگرانی های جدی درباره مشکل چمن ورزشگاه غدیر اهواز مطرح شد که با توجه به حضور تیم فولاد در لیگ قهرمانان آسیا باید این مشکل برطرف شود.

رئیس سازمان لیگ تصریح کرد: در بخش نور ورزشگاه ها، ورزشگاه تختی انزلی کمی مشکل دارد که باید این مشکلات رفع شود اما در بحثاینترنت در ورزشگاه ها امکانات خوبی وجود دارد. در ورزشگاه ثامن مشهد هم مشکلاتی در بحثیگان ویژه وجود دارد که حراست وزارت ورزش و جوانان برای هماهنگی بیشتر اقداماتی را انجام داده است. در مورد داوری ها هم گله مندی هایی وجود دارد.

تاج یادآور شد: در این جلسه اعلام کردیم باشگاه های ما شرایط مالی مناسبی ندارند و باید شرایط آنها ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: قصد داریم در نیم فصل برای مدیران باشگاه ها کلاس آموزشی بگذاریم که در این رابطه مفصل با فیفا مکاتبه داشتیم و قرار است مدرسان فیفا در آن مقطع برای آموزش مدیران در بخش های بازاریابی، برنامه ریزی و نظارت به ایران بیایند.

رئیس سازمان لیگ حضور برخی مقامات سیاسی استان ها و شهرستان ها در درون زمین چمن ورزشگاه و در حاشیه مسابقات از دیگر مشکلات لیگ اعلام کرد و گفت: باید این مشکل را حل کنیم اما در سایر شرایط وضعیت خوب است. لیگ ما جوان شده، میانگین آمار گل افزایش پیدا کرده و دوندگی بازیکنان هم زیادتر شده است.

تاج یادآور شد: در بحثگلایه از وضعیت داوری که همچنان پابرجاست قرار شد کمیته داوران پاسخ های لازم را بدهد، همچنین میزان آمار تماشگران حاضر در ورزشگاه با میزان بلیت فروشی تطابق ندارد و تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه از میزان بلیت فروشی بیشتر است که باید این موضوع هم حل شود.

وی درباره بحثحق پخش تلویزیونی و اینکه کفاشیان به دلیل آنکه جلسه فردا بدون حضور نمایندگان صداوسیما برگزار می شود از آن ابراز ناامیدی کرده خاطرنشان کرد: نمی دانم در این جلسه چه کسانی حضور دارند، اما به هر حال ما در این جلسه شرکت خواهیم کرد و امیدوارم موضوع حق پخش حل شود. باشگاه های ما اصلا وضع خوبی ندارند و ادامه دادن این شرایط بدون حق پخش برای آنها بسیار دشوار است.

رئیس سازمان لیگ درباره باشگاه هایی که قانون سقف بودجه را رعایت نکرده اند تصریح کرد: در این مورد بحث۴ باشگاه مطرح است که البته باشگاه پیکان در این باره توضیحاتی به ما ارائه کرد و تنها در ۲ مورد خاص قرار است که آنها توضیح و مستنداتشان را به سازمان لیگ برسانند.

تاج افزود: سپاهان هم گزارشی را به سازمان لیگ ارسال کرده اما پاسخ آنها قانع کننده نبود. پرسپولیس و استقلال هم همین شرایط را دارند که پاسخ آنها برای ما قانع کننده نبوده است. به همین دلیل قرار است این ۳ باشگاه مستندات و پاسخ کامل خود را به ما اعلام کنند.

وی تصریح کرد: در مورد پرسپولیس میزان فاصله عددی عبور از سقف بودجه چندان زیاد نیست اما به هر صورت باید این مشکل را حل کنند. به هرحال همانطور که گفتم توضیحات این ۳ باشگاه قانع کننده نبوده و باید به ما توضیح کامل بدهند.

تاج درباره اینکه توفیقی و صاحب پناه به همین دلیل به سازمان لیگ آمدند، گفت: من از این موضوع اطلاع ندارم اما توضیحات استقلال هم قانع کننده نبود.

رئیس سازمان لیگ در پایان گفت: در جلسه امروز طبق خواسته سجادی معاون وزیر ورزش مقرر شد سازمان لیگ فوتبال ایران از ۱۲ باشگاه لیگ برتری که موضوع سقف بودجه را رعایت کرده اند با ارسال تقدیر نامه تقدیر شود.