گروه ورزشی مشرق -تیم ملی والیبال ایران در پایان مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان در لهستان موفق شد با ارائه بازی های زیبا و فنی به جمع ۶ تیم برتر جهان راه پیدا کند.

برنامه و نتایج کامل مسابقات والیبال قهرمانی ۲۰۱۴ مردان جهان + جدول رده بندی

پیمان اکبری سرمربی تیم والیبال «ب» در گفتگو با خبرنگارمشرقبه ارزیابی کلی تیم کشورمان پرداخت و گفت: تا به اینجا مردان والیبال کشورمان کار بزرگی انجام داده اند و با ارائه بازی های خیلی خوب نتیجه های بسیار خوبی نیز کسب کرده اند.

وی درباره همگروه های ایران در مرحله سوم نیز گفت:در گروه بندی شانس خوبی آورده ایم و همگروهی با آلمان و فرانسه به مراتب بهتر از همگروهی با برزیل و روسیه است.البته آلمان تیم خوبی است و همین که تا اینجا رسیده نشان دهنده این است که تیم ضعیفی نیست ولی اگر در مقام مقایسه با روسیه و برزیل و حتی لهستان به آن نگاه کنیم به هر حال این ۳ تیم از آلمان قوی تر هستند. لازم به ذکر است که آلمان هم شرایط خوبی دارد و نمی توان گفت که ما از قبل برنده این بازی هستیم ولی با توانمندی که بچه های ما دارند و با توجه به بازی ها و نتایج خوبی که کسب کرده اند می توان گفت که شرایط برای ما نسبت به قبل مهیاتر شده است.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال کشورمان به نقاط قوت تیم کشورمان هم اشاره کرد و گفت:تیم ملی تتها تیمی است که در تمامی پست ها شرایط ایده الی دارد، شاید خیلی از تیم ها به عنوان مثال فقط در اسپک یا سرویس خوب باشند ولی ما در سرویس، اسپک، توپ گیری و دفاع شرایط بسیار عالی داریم. فقط مهم این است که بچه های ما از لحاظ روحی و روانی تیم در شرایط ایده ال باشند تا بتوانند بازی همیشگی را در زمین پیاده کنند.


اکبری با اشاره به این که در ۳ پست دفاع، دریافت و پاسور جزو بهترین ها هستیم گفت: وقتی دریافت ما جزو بهترین هاست پس دریافت ما خوب است، پاسور ما بهترین پاسور دنیاست یعنی ما پاسوری داریم که می تواند حمله های ما را راه اندازی کند و دفاع ما هم که کاملا مشخص است، پس نتیجه می گیریم ما در تمام پست ها شرایط ایده آلی داریم و مهم این است که ما در هر بازی به اصطلاح روزمان باشد و از لحاظ روحی و روانی شرایط خوب داشته باشیم،با توجه به این که چند بازی خیلی سنگین پشت سر گذاشته اند از نظر خستگی شرایط حساس و اورژانسی در تیم وجود دارد و بچه ها خیلی خسته هستند و این می تواند یک تهدید برای شاگردان کواچ محسوب شود، اما نتیجه بازی شب گذشته مقابل صربستان و صعود به به مرحله بعد تاثیر روانی خوبی روی تیم داشته و ان شاء الله این شرایط ادامه داشته باشد.


کارشناس والیبال کشورمان در پایان در خصصوص رتبه نهایی ایران در این مسابقات هم گفت:تا الان کار بچه های ما عالی بوده و تا بعد از این هم هر نتیجه دیگری برای تیم به دست بیاید افتخار بزرگی برای کشورمان ایران است و در جهان به یک قدرت انکار نشدنی تبدیل شده ایم.