به گزارش مشرق، حمید سوریان در خصوص قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی برای نخستین بار در مسابقات جهانی، اظهار کرد: خدا را شکر می کنم که شرمنده مردم نشدیم و توانستیم عنوان بسیار مهم قهرمانی جهان را برای اولین بار در تاریخ کسب کنیم. این افتخار بزرگی برای کشتی ایران است که حاصل تلاش یک جمع هماهنگ و یکدل است که خو شبختا نه با توجه به زحمات بسیار زیادی که کشتی گیران، کادر فنی و فدراسیون کشتی کشیدند، به بار نشست و توانستیم قهرمان جهان شویم.

دارنده هفت طلای جهان و المپیک، افزود: رقابت های جهانی همیشه سخت است، چرا که هر کشتی گیری که در این رقابت ها حضور پیدا می کند سعی می کند بهترین نماینده برای کشورش باشد و بهترین نتایج را کسب کند، اما خدا را شکر ما خوب عمل کردیم و توانستیم با شایستگی روسها را پشت سر گذاشته و عنوان قهرمانی را به دست بیاوریم.

وی در خصوص رکوردشکنی خود و رسیدن به هفتمین طلای رقابت های جهانی و المپیک گفت: شخصا به دنبال رکوردشکنی نبودم، بلکه همیشه سعی کرده ام به عنوان سرباز برای کشورم به روی تشک بروم و ضمن افتخارآفرینی، مردم را شاد کنم. خدا را شکر خوشحالی مردم بابت رسیدن من به هفتمین مدال طلای جهان و المپیک با قهرمانی ایران دو چندان شد و باعثشد مردم از تیم ملی کشتی فرنگی رضایت داشته باشند.

وی درباره پیام مسئولان عالی رتبه نظام در پی قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های جهانی، گفت: جای خوشحالی دارد که قهرمانی ما باعثشد مسئولان نیز برای کشتی فرنگی پیام تبریک صادر کنند، از همه مسئولانی که لطف کردند و پیام تبریک دادند تشکر می کنم.

سوریان در پایان با بیان این که مهم ترین هدفش کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ برزیل است، گفت: می خواهم در برزیل به دومین مدال طلای خود در المپیک برسم. خو شبختا نه در مسیر آماده سازی برای المپیک برزیل توانستم در مسابقات جهانی ازبکستان نیز مزد زحماتم را بگیرم و مدال طلا کسب کنم، اما رسیدن به طلای المپیک برای بار دوم مهم ترین هدفم است. از مردم می خواهم که همچنان ما را دعا کنند تا بتوانیم این لیاقت را داشته باشیم که آنها را دوباره خوشحال کنیم.