به گزارش مشرق، امیر قلعه نویی با اشاره به رقابتهای لیگ برتر در فصل چهاردهم گفت: امسال لیگ مان، لیگ بسیار خوبی است اما برای من این سوال مطرح است که اگر به دنبال تقویت تیم ملی با برگزاری لیگ هستیم چرا باید چنین برنامه ریزی داشته باشیم. لیگ برتر در سه مقطع به ترتیب ۱۴،۱۹ و ۵۰ روز تعطیل می شود. کجا دنیا اینقدر برای یک لیگ تعطیلی می گذارند؟ از لیگ افغانستان تا لیگ آلمان اگر نمونه ای داشته باشید آن را قبول می کنم. من مربی چطور می توانم بازیکنم را در یک تعطیلی ۵۰ روزه آماده نگه دارم؟

وی با اشاره به نظرش درباره افت کیفیت بازیکنان ملی پوش گفت: بازیکنان ملی ما هنوز شرایط آرمانی ندارند و داریم تحقیق می کنیم تا ببینیم مشکل از کجاست. با سه، چهار نفر از اساتید دانشگاه در حال گفت وگو هستیم. من از شما می خواهم(رسانه ها) تحقیق کنید چرا ملی پوشان بعد از جام جهانی با افت کیفیت روبرو شده اند.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند کادر فنی تیم ملی به خاطر سه بازی مرحله گروهی جام جهانی به ملی پوشان فشار زیادی وارد کرد، گفت: من اعتقاد دارم کل فشار روی بازیکنان برای دو بازی اول بود. بای با بوسنی را نگاه کنید، کیفیت ملی پوشان همین بود که الان می بینید. کی روش که به ایران بیاید با او جلسه می گذارم تا از او کمک بگیرم. باید به این جواب برسیم که چرا بازیکنان ملی کیفیت لازم را ندارند. اگر این حرف را می زنم برای این است که به فوتبال ایران خدمت کنم.

قلعه نویی در پایان به تیمش اشاره کرد و گفت: من حتی در روزی که تیمم برد نیز گفتم که تیمم توازن ندارد در بازی با نفت هر سه تعویض ما اجباری بود و آن هم بازیکنان ملی پوش بودند امیدوارم با مشاوره ای که می گیریم این توازن را در تیم برقرار کنیم.

سرمربی استقلال در این گفت وگو بار دیگر انتقادهای تندی را از برخی رسانه ها مطرح کرد.