به گزارش مشرق، علیرضا حقیقی پس از درخشش در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل همراه با تیم ملی فوتبال کشورمان با چند پیشنهاد از تیم های ترکیه ای، اسپانیایی، انگلیسی و… مواجه شد اما در نهایت تصمیم گرفت راهی لیگ برتر پرتغال شود تا پس از تجربه یک نیم فصل در لیگ دسته دوم این کشور، به تیم پنافیل کمک کند.

تیم پنافیل تا قبل از حضور علیرضا حقیقی در دو بازی شش گل دریافت کرده بود و این آمار برای خط دفاع این تیم چندان مطلوب نبود، از همین رو سرمربی این تیم تازه لیگ برتری شده تصمیم گرفت قفس توری تیمش را به دروازه بان تیم ملی ایران بسپارد. حقیقی در اولین بازی اش برای پنافیل تنها یک گل در دقایق پایانی بازی دریافت کرد و به خاطر نمایش خوبش از روزنامه رکورد پرتغال نمره خوب چهار را دریافت کرد. او در دومین بازی اش برای پنافیل هم عملکرد نسبتاً مطلوبی داشت، هرچند در خانه مارتیمو ۲ بر صفر شکست خوردند.

براساس این گزارش، سایت واول در گزارشی به وضعیت تیم پنافیل پرداخته که در بخشی از آن به حضور حقیقی در این تیم اشاره کرده و او را جالب ترین خرید این فصل دانسته است.

این سایت اسپانیایی درباره حضور دروازه بان تیم ملی کشورمان در لیگ برتر پرتغال نوشته است: شاید جالب ترین خرید این فصل پنافیل علیرضا حقیقی باشد که در خارج از پرتغال بازیکن سرشناسی محسوب می شود. او پیش از این بازیکن تیم روبین کازان بوده و در این تیم روسیه ای عضویت داشته است.

در ادامه این گزارش آمده است: البته حقیقی برای پرتغالی ها نیز غریبه نیست و او فصل گذشته به صورت قرضی در تیم کویلیا در لیگ دسته دوم حضور داشت. حضور این دروازه بان در کویلیا کمک زیادی برای ثباتش کرد تا منجر به این شود که حقیقی به عنوان دروازه بان اول ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بازی کند.

حقیقی که با عملکرد مناسبش در پنافیل جلب اعتماد کرده اکنون بین هواداران این تیم نیز وضعیت مناسبی دارد. این موضوعی است که سایت واول به آن اشاره کرده و آورده است: کیفیت بازی حقیقی بین هواداران پنافیل ثابت شده و کاملاً محرز است. شاید اکنون افراد بسیار کمی هستند که از حضور این دروازه بان متعجب باشند، چراکه او عملکرد خوبی داشته و می تواند به پنافیل کمک کند.

این سایت اسپانیایی همچنین خاطر نشان کرده است: اگر پنافیل بخواهد در لیگ برتر باقی بماند به حضور دروازه بانی مانند حقیقی نیاز دارد و حضور او در ترکیب این تیم حیاتی است. این دروازه بان می تواند باعثارتقای روحیه تیمش شود.