به گزارش مشرق، فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب با برگزاری ۸ دیدار آغاز می شود و بار دیگر هیجان به فوتبال باشگاهی اروپا باز می گردد. در حساس ترین دیدار شب نخست لیگ قهرمانان اروپا بوروسیا دورتموند در سیگنال ایدونا پارک میزبان آرسنال است. تقابل این دو تیم در همین ابتدای بازی های لیگ قهرمانان اروپا خیلی زود هیجان را به فوتبال اروپا باز خواهد گرداند.

گروه A یوونتوس – مالمو / المپیاکوس – آتلتیکومادرید

برای تیمی که در چند سال گذشته به قهرمانی در لیگ ایتالیا رسیده است دیگر قهرمانی در لیگ نمی تواند هواداران این تیم را راضی کند. هواداران یوونتوس این بار امیدوار هستند تیمشان بتواند حرف زیادی برای گفتن در این دوره لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد. بیانکونری در اولین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا باید از مالمو سوئد پذیرایی کند. یوونتوس این هفته در هفته دوم لیگ ایتالیا موفق شد با دو گل اودینزه را شکست دهد تا با روحیه ی خوب به مصاف تیم سوئدی برود.

آتلتیکومادرید حالا یکی از تیم های مدعی در لیگ قهرمانان اروپا است. شاگردان دیگو سیمئونه که اوایل هفته موفق شدند با برتری برابر رئال مادرید فاتح شهرآورد این شهر شود، در اولین دیدار خود باید در یونان به مصاف المپیاکوس برود. آتلتیکومادرید نایب قهرمان دوره قبل لیگ قهرمانان اروپا خیلی از ستاره های خود را از دست داده است و حالا با بازیکنانی چون گریژمان و مانژوکیچ به دنبال تکرار موفقیت های دوره قبل است.

گروه B رئال مادرید – بازل / لیورپول – لودوگراتس

رئال مادرید که روز های بدی را پشت سر می ذارد، برای فرار از بحران بازل یوئیس را در پیش دارد. دیداری که نمی تواند خیلی برای رئال مادرید سخت باشد. رئالی ها با هدایت آنچلوتی در فصل جدید لیگای اسپانیا از ۳ بازی خود متحمل ۲ شکست شده و این نتایج ضعیف باعثشده تیم متمول رئال در رده نازل دوازدهم جای گرفته باشد. به نظر می رسد رفتن ژابی آلونسو و آنخل دی ماریا از رئال مادرید به ضرر این تیم تمام شده است. مدافع عنوان قهرمانی حالا باید با ترکیب جدید از قهرمانی خود در این لیگ دفاع کند. تابحال هیچ تیمی نتوانسته از قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا دفاع کند و رئالی ها می خواهند به اولین تیمی تبدیل شوند که فاتح لیگ قهرمانان شوند.

هواداران لیورپول سه شنبه شب قطعا یکی از خوشحال ترین هواداران فوتبال در جهان خواهند بود چرا که پس از مدت ها می توانند آهنگ لیگ قهرمانان اروپا را در ورزشگاه آنفیلد گوش کنند. لیورپول پس از غیبتی نسبتا طولانی به لیگ قهرمانان اروپا برگشته است و در اولین دیدار خود در این مرحله باید با لودوگراتس بازی کند که به نظر می رسد ضعیف ترین تیم این گروه باشد. لیورپول بدون لوئیس سوآرس به دنبال بازگشتی قدرتمند در لیگ قهرمانان است.

گروه C بنفیکا – زنیت / موناکو – بایرلورکوزن

بنفیکای پرتغال که فصل گذشته نایب قهرمان لیگ اروپا شد در اولین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا پذیرای زنیت روسیه است. هواداران بنفیکا امیدوار هستند نفرین بله گاتمن دیگر دامن آنها را نگیرد و تیم محبوبشان بتواند امتیازات لازم برای صعود از این گروه را جمع کند.

موناکو بدون دو ستاره خود یعنی رادامل فالکائو و خامس رودریگس کار سختی در لیگ قهرمانان اروپا دارد. نماینده فوتبال فرانسه باید در بازی اول خود در لیگ قهرمانان از بایر لورکوزن آلمان پذیرایی کند. تقابل دو تیم قرمزپوش فرانسه و آلمان می تواند به یکی از جذاب ترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا در شب نخست تبدیل شود.

گروهD گالاتاسرای – اندرلشت / دورتموند - آرسنال

گالاتاسرای ترکیه که فصل گذشته صعود دراماتیکی از گروه خود در لیگ قهرمانان اروپا داشت، در اولین دیدار خود در فصل جدید با اندرلشت دیدار خواهد کرد. گالاتاسرای پس قصب توانست با حذف یوونتوس دست به کار بزرگی بزند اما با شکست برابر چلسی از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. با توجه به شکست بشیکتاش برابر آرسنال در پلی اف لیگ قهرمانان اروپا، حالا گالاتاسرای تنها نماینده ترکیه در این دوره است.

حساس ترین دیدار شب نخست لیگ قهرمانان اروپا در سیگنال ایدوناپارک برگزار خواهد شد جایی که بوروسیا دورتموند با هدایت یورگن کلوپ برابر آرسنال به میدان خواهد رفت. کلوپ هفته گذشته از تقابل با تیم آرسن ونگر ابراز خوشحالی کرد و کار این مربی فرانسوی را ستود. دورتموند در هفته سوم بوندسلیگا موفق شد فرایبورگ را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و آرسنال نیز در هفته چهارم لیگ برتر برابر منچستر سیتی با تساوی ۲ بر ۲ متوقف شد. آرسنال معمولا در آلمان نتایج خوبی گرفته است و توانسته دورتموند و بایرن را در آلمان شکست دهد. باید دید تیم قوی شده ونگر می تواند در اولین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمانان به پیروزی برسد یا در دام شاگردان کلوپ گیر خواهد کرد.