به گزارش مشرق، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بازتاب شکست تیم فوتبال نوجوانان ایران در ضربات پنالتی مقابل کره شمالی در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های قهرمانی آسیا پرداخت و نوشت: کره شمالی با پیروزی چهار بر دو مقابل ایران در ضربات پنالتی پس از یک تساوی بدون گل در وقت های قانونی صعود خود به مرحله نیمه نهایی و دیدار با تیم ملی استرالیا را قطعی کرد.

هان کوانگ سونگ، کیم وی سونگ، کیم یی بوم و ری کوک هیون همگی برای کره شمالی گلزنی کردند اما پس از اینکه حسام سلطانپور و رضا کریمی توپ هایشان را برای صدرنشین گروه D به گل تبدیل کردند، نیما داغستانی و رضا شکاری توپ خود را به اوت زدند تا صعود به نیمه نهایی و راهیابی به جام جهانی زیر ۱۷ سال در شیلی را به کره شمالی تقدیم کنند.

این بازی شروع کندی داشت و اولین شوت درون چارچوب در دقیقه ۱۴ اوسط کیم یی بوم با شلیک به سمت دروازه فرید نجات پشکی به ثبت رسید.

ایران در پایان اولین موقعیت قابل توجه خود را در دقیقه ۲۰ به دست آورد که کریمی تلاش کرد تا توپش را از فاصله ۲۵ یاردی به گوشه بالای دروازه شوت کند که دروازه بان کره به سادگی آن را مهار کرد.

هان که در سه مسابقه کره شمالی در گروه C گلزنی کرده بود، در گوشه محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما دروازه بان ایران به خوبی توانست شوت او را مهار کند اما ایران بهترین موقعیت نیمه اول را هشت دقیقه پیش از پایان نیمه توسط سلطانپور خلق کرد که این بازیکن توپ دقیقی را برای کریمی ارسال کرد اما توپ وی که می توانست برای این گل بزند، با تکل به موقع کیم وی سونگ از دست رفت.

کره شمالی نیمه دوم را قدرتمندتر شروع کرد و تلاش کرد اولین گل بازی را به ثمر برساند. هان توانست از سمت چپ وارد محوطه جریمه ایران شود و پس از پشت سر گذاشتن دو بازیکن دروازه بان ایران شوت وی را در دقیقه ۶۵ مهار کرد.

هان در فاصله ۱۵ دقیقه مانده به پایان مسابقه یک موقعیت دیگر برای کره شمالی خلق کرد اما مدافع ایران توپ وی را مهار کرد و وقتی توپ در برگشت به او رسید، توپ را به تیر دروازه ایران کوبید.

ایران در دقیقه ۷۷ می توانست اولین گل خود را به ثمر برساند اما شوت قدرتمند رضا شاکری از کنار تیر راست دروازه به بیرون رفت. نیما داغستانی که در نیمه دوم به میدان آمد نیز شوتی به سمت دروازه کره شمالی داشت که توسط ریو مهار شد تا دو تیم کارشان را در ضربات پنالتی ادامه دهند.