به گزارش مشرق،روزنامه جوان نوشت: آنچه مسلم است اینکه در قصه کارت های پایان خدمت تخلف بزرگی صورت گرفته است؛ تخلفی غیر قابل انکار که افکار عمومی منتظر اعلام حکم متخلفان آن از سوی مراجع ذی صلاح است.
چند ماه گذشته اما هنوز مسئله آنطور که باید و شاید مورد کنکاش واقع نشده و هر روز خبری ناقص به بیرون درز پیدا می کند که بله مسئولان در حال پیگیری هستند و تاکنون به این نتیجه و آن نتیجه رسیده ایم.

آخرین خبری که پیرامون کارت های جعلی پایان خدمت رسانه ای شد، قطعی شدن تخلف عده ای از فوتبالیست ها بود؛ عده ای که عنوان می شد بازیکنان مطرح، بزرگ و ملی هستند اما وقتی اسامی اعلام شد نه خبری از بازیکنان مطرح بود نه از آنها که نام بزرگ دارند و ملی پوش هستند، فقط عده ای گمنام نام برده شدند که پیش از این هم می شد حدس زد به دلیل نداشتن پارتی و کسی که دنبال کار شان باشد باید پاسخگوی تمام تخلفات صورت گرفته باشند و جای همه چوب بخورند.

حالا سؤال اینجاست تکلیف آن مثلاً فوق ستاره هایی که هر روز تیتر یک روز نامه ها بودند که به فلان علت و به دلیل از خدمت معاف شدند، چیست؟ آنها که با خیال راحت مرتکب تخلف بزرگی چون جعل سند شده اند و با خیال راحت تر به زندگی ادامه می دهند و میلیارد، میلیارد روی هم می گذارند و تازه از زمین و زمان هم طلبکار هستند. بحثاین است که تخلف بزرگی صورت گرفته، اما اینکه چرا متخلفان وقیح تر از گذشته در جامعه قدم می زنند و به همه نیشخند می زنند سؤالی است که ذهن هر آدم منصفی را به خود مشغول می کند. دیروز خبر دیگری هم رسانه ای شد و آن اینکه گواهینامه رانندگی برخی از بازیکنان بزرگ نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. طبیعی است وقتی کسی کارت پایان خدمت جعلی داشته باشد حتی اگر گواهینامه خود را با طی مراحل قانونی اخذ کرده باشد با مشکل رو به رو است، البته توجه داشته باشید آنها که مدارک کارت پایان خدمت را جعل می کنند و به راحتی کارت می گیرند به طور حتم از پس جعل مدارک و اخذ گواهینامه جعلی نیز بر خواهند آمد.

به قول معروف «هر دم از این باغ بری می رسد، تازه تر از تازه تری می رسد.» ولی آنچه مهم است اینکه کدام مسئول و چگونه قرار است این تخلفات بی شمار را رسیدگی کند و آیا اگر رسیدگی شد می توان امید آن را داشت که درست رسانه ای شود و متخلفان به سزای عمل خود برسند.
در قصه کارت های پایان خدمت که تاکنون این اتفاق رخ نداده، برای مسئله گواهینامه ها نیز بعید به نظر می رسد رخداد جدیدی به وقوع بپیوندد، چون قبلاً هم ثابت شده فوق ستاره ها و بازیکنان مثلاً بزرگ اینقدر زد و بند دارند که کسی نتواند بگوید بالای چشمتان ابرو است. گفته می شود که قرار است اسامی آنها با صلاحدید بزرگان و رؤسای فوتبال اعلام شود. حالا شما پیدا کنید این صلاح چیست که به عده ای اجازه تخلف می دهد و عده ای هم هستند که تخلف آنها را به هر شکل ممکن لاپوشانی کنند.