به گزارش مشرق،کسب نتایج ضعیف و دور از انتظار نه فقط هواداران منچستریونایتد را نگران کرده بلکه حتی باعثشده تا هموطنان «لویی فان خال» به کارایی اش در اولدترافورد به دیده تردید بنگرند.

بعد از آنکه مسابقات جام جهانی برزیل به اتمام رسید و دوره همکاری «فان خال» ۶۳ ساله با «لاله های نارنجی»(تیم ملی هلند) به اتمام رسید، تصور می شد وی در من یونایتد بتواند در نقش سرمربی جدید، کامیاب شود.

این حس امیدواری زمانی حتی تقویت شد که مسئولان تیم نخست شهر منچستر، به مربی جاه طلب هلندی مجال و فرصت خرید های خوبی را هم دادند.

اما وقتی فصل فوتبال شروع شد، من یونایتد ساخته و پرداخته شده وی، نتوانست نتیجه گیری معقول کند. از این رو بر نگرانی ها افزوده شد.

در این حال «یوهان کرویف» اسطوره فوتبال هلند باور دارد قابلیت های مربی هموطنش که در خدمت اولدترافوردی ها قرار گرفته، زیاد است اما باید به وی فرصت خودنمایی داد.

کرویف در مصاحبه ای که شنبه(امروز) منتشر شد، اظهار داشت: نمی دانم که آیا کارش در یونایتد به سرانجام خواهد رسید یا نه. چون او واقعا تیمی جدید ساخته است. در این باره مساله این نیست که کیفیت منحصر به فرد بازیکنان چیست اما این بحثمطرح است که با کمک و همیاری آنان، چقدر موفق باشد.

این چهره ۶۷ ساله معتقد است مشکل دیگر مسئول فنی یونایتد ها ترافیک بزرگان خط حمله و استفاده صحیح از مهاجم های مثل فالکائو، فان پرسی، رونی، دی ماریا و… در خط آتش است.

او عنوان کرد: برزگترین مشکل لویی گزینش مطلوب از بین این همه مهاجم خوب است. همین مشکل در بارسلونا دیده می شود که سوارز را در کنار لیونل مسی و نیمار دارد. فان خال مثل مربی بارسا مرتب از خود می پرسد چگونه می تواند از این نفرات صحیح استفاده کند.

کرویف مشکل دیگری را در تیم کنونی من یونایتد نیز می بیند. او اظهار داشت: تمام بازیکنان من یونایتد معروف هستند. آنها دستمزد هنگفتی دارند. چطور می توان تیمی ساخت که بازیکنانش انگیزه و میل فراوانی به کار داشته باشند؟ به همه این پرسش ها، این زمان است که پاسخ می دهد زیرا با دو هفته کار نمی توان انتظار معجزه داشت.