به گزارش مشرق،رسول خطیبی پس از پیروزی ۴ بر یک تیمش مقابل راه آهن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هواداران واقعاً استقبال خوبی داشتند و از همه آنها تشکر می کنم. از بازیکنانم هم ممنونم که بهترین عملکرد ممکن را در زمین مسابقه به اجرا گذاشتند.

وی افزود: این دیدار یکی ازسخت ترین بازی های ما بود. خیلی ها فکر می کردند تیم ما پس از پیروزی مقابل پرسپولیس مغرور می شوند ولی همانطور که دیدید اینطور نبود.

سرمربی تراکتورسازی خاطرنشان کرد: با آنالیزی که داشتیم در نیمه اول خوب شروع کردیم و روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردیم. در کل دیدار توپ و میدان را در اختیار داشتیم و خوشحالم که بازیکنانم به اعتمادبه نفس کافی رسیدند که مقابل هر تیمی خوب بازی کنند.

خطیبی تصریح کرد: نیمه دوم این دیدار بهترین بازی چند فصل اخیر تراکتورسازی بود و در این نیمه بهتر از نیمه نخست ظاهر شدیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر علت نیمکت نشینی برخی بازیکنان فیکس این تیم گفت: هرکس که در تمرینات خوب باشد در ترکیب اصلی تیم قرار می گیرد و خوشحالم که این موضوع امروز جواب داد. تا آخر عمرم اگر مربی باشم بازیکنی را که عملکرد خوبی داشته باشد، در زمین مسابقه قرار می دهم.

خطیبی تأکید کرد: باید این برد را فراموش کرده و به دیدار با استقلال خوزستان فکر کنیم، چون به امتیازات این دیدار نیز نیاز داریم.

وی در خصوص تعویض نریمان جهان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بازیکنان راه آهن سامان نریمان جهان را تحت فشار قرار داده بودند این بازیکن را تعویض کردم. در نیمه دوم تغییر سیستم دادیم و خوشحالم که این تغییر سیستم نتیجه داد.

سرمربی تراکتورسازی با ابراز رضایت ازعملکرد بازیکنانش تصریح کرد: فکر می کنم اگر تراکتور فوتبالی را که ارائه می دهد، ادامه دهد کل ایران هوادار تراکتورسازی می شوند.

خطیبی در خصوص صدرنشینی تیمش تأکید کرد: از همین الان قول می دهم تا نیم فصل جدول را نگاه نمی کنم. تیم ما بازی به بازی جلو می رود و امیدوارم در پایان نیم فصل اول امتیازات خوبی را جمع کنیم تا در نیم فصل دوم با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: در نیم فصل دوم بازیکنان جدیدی به ترکیب تیم ما اضافه می شوند و می توانیم ایراداتی که داریم، برطرف کنیم.

سرمربی تراکتورسازی گفت: من کوچک همه مربیان ایرانی هستم و اگر رئیس کانون مربیان بودم ترجیح می دادم در مورد نحوه برکناری علی دایی همه مربیان اعتصاب کنند! دایی باید با شخصیت مناسب کنار گذاشته شود. درخشان بداند که او را بدتر از دایی کنار می گذارند.

خطیبی در خصوص ماندن یا رفتن کی روش گفت: اگر کی روش در تیم ملی می ماند باید ۵ نفر ازتراکتورسازی به تیم ملی دعوت کند واگر قرار است این کار را انجام دهد دوست دارم از تیم ملی برود.