به گزارش مشرق،علی فتح اله زاده درباره ارسال اظهارنامه رسمی دادگستری از مسئولان باشگاه استقلال برای وی اظهار داشت: این اظهارنامه رسمی نیست بلکه منظور این است که به طور رسمی از من خواسته شده تا مدارک لازم را به مسئولان تحویل دهیم البته من همه آنچه که لازم بوده را تحویل مسئولان استقلال داده ام و معمولا هم رسم بر این است که اگر چیزی لازم باشد مدیر عامل فعلی از مدیر عامل قبلی بخواهد.

وی در خصوص این که مسئولان استقلال مدعی هستند طی این مدت با شما نامه نگاری کرده و از شما این درخواست را داشته اند، عنوان کرد: در این مدت هیچ نامه ای به دست من نرسیده و اگر مستنداتی دارند می توانند نشان دهند آنها فقط در این مدت مبلغ قرارداد بازیکنان را از من پرسیده اند که آن را اعلام کرده ام همانطور که پیش از این گفته بودم بدهی استقلال ۴۰ میلیارد تومان است می بینید که خود آقایان هم اکنون همان رقم را می گویند و مطمئن باشید که این بدهی کمتر می شود که بیشتر نمی شود.

وی افزود: حساب های مالی من همه شفاف است و آن را طبق حسابرسی که خود وزارت ورزش به باشگاه فرستاده بود می گویم این بدهی مالیاتی هم که از آن نام برده می شود مربوط به من نیست بلکه ما از سال ۴۹ این بدهی را داریم که البته این رقم ۴۰ میلیارد با جریمه ها به این میزان رسیده است در حالی که با مذاکره می توان این رقم را به یک سوم رساند. اصل رقم بدهی استقلال به مالیات شاید ۵ یا ۶ میلیارد تومان باشد.

وی درباره اینکه هیچ یک از صورتجلسه های هیات مدیره پیشین باشگاه استقلال اکنون در باشگاه وجود نیست، گفت: من فکر می کنم دوستانی که مصاحبه می کنند باید سیستم اداری را بلد باشند تمام این موارد مربوط به رئیس هیات مدیره می شود و رئیس هیات مدیره زمان ما هم آقای نجف نژاد بود که اکنون خود ایشان در هیات مدیره استقلال حضور دارد و البته یک سری مدارک از من خواسته بودند که من هم در حال جمع آوری آنها هستم اما مگر یک روزه می توان آنها را جمع آوری کرد؟ من از برخی دوستان گله دارم چون به خود آقای افشارزاده هم گفته ام هر سوالی داشته باشد از خودم بپرسد و اگر چیزی کم و کسر باشد به من بگوید ظاهرا دوستان درباره مسائل مالی از مسئول مالی جدید اطلاعات می خواهند در حالی که باید از مسئول قدیم مالی بخواهند البته سعی می کنم این هفته با آقای افشارزاده جلسه بگذارم و موارد مالی را به او بگویم.

فتح اله زاده در خصوص این که گفته می شود برخی از کاپ های قهرمانی استقلال به خصوص کاپ قهرمانی این تیم در آسیا قبل از انقلاب در باشگاه موجود نیست تاکید کرد همه کاپ های قهرمانی استقلال در واقع هر آنچه گردآوری شده در باشگاه موجود است یکی از همان کاپ های قهرمانی آسیا درست پشت عکسی که افشارزاده با ابراهیمی گرفته مشخص است زمانی هم که من مدیر عامل استقلال بودم یکی از کاپ های قهرمانی استقلال نبود نه تنها من بلکه در زمان مدیریت سایر مدیران استقلال هم نیست. تمام این کاپ هایی را هم که می بینید من خودم از جاهای مختلف جمع آوری کردم و کاپ قهرمانی استقلال در آسیا هم اگر دست کسی است از او می خواهم که او را برگرداند اتفاقا من هم در کمپ ناصر حجازی مکانی را برای موزه استقلال تدارک دیدم و چه خوب است که مسئولین فعلی استقلال عکس ها و آرشیوهای استقلال را در آن مکان قرار دهند.

وی در پایان گفت: من باز هم تاکید می کنم که مشکل مالی استقلال هم خیل حاد نیست و فقط سوالم این است که چرا با وجود این رقم سنگینی که اعلام می شود چرا اداره مالیات به طور رسمی مبلغ بدهی استقلال را در روزنامه ها منتشر نمی کند.