به گزارش مشرق،مسعود اسماعیل پور پس از کسب مدال نقره مسابقات جهانی اظهار داشت: از این مدال بسیار ناراحتم و حق من نقره نبود و تنها با هدف کسب مدال طلا پا روی تشک گذاشته بودم.

وی افزود: در یک لحظه پایم آسیب دید و متوجه نشدم دیگر چه اتفاقی افتاد. با این حال صددرصد حق من طلا بود و علی یف آذربایجانی حتی جزو رقبای درجه دوم من نیز نبود که بخواهم کشتی را به او واگذار کنم.

آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم کشورمان که با گریه این صحبت ها را مطرح می کرد، ادامه داد: من تنها شرمنده خادم شدم و نمی دانم چگونه پس از بازگشت به چشمان پدرم نگاه کنم.

اسماعیل پور خاطرنشان کرد: درست است که سال قبل مدال برنز گرفته بودم و امسال به نقره تبدیل شد اما تنها هدف من کسب مدال طلای مسابقات جهانی بود. اکنون نمی خواهم بهانه تراشی کنم اما حتی رویم نمی شود که این مدال را تقدیم مردم کنم و از دست مدال نقره خیلی من را آزار داد. شک ندارم که اکنون در جویبار همه از این مدال ناراحت هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به مصدومیت پایت می توانی در بازی های آسیایی اینچئون شرکت کنی یا خیر، تصریح کرد: پایم آنقدر درد می کند که روی آن نمی توانم بایستم اما هر طوری شده به بازی های آسیایی خواهم رفت.