به گزارش خبرورزشی؛ رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد یک فوتبالیست مازندرانی(م. خ) به همراه یکی از دوستانش با محیط بان یگان حفاظت محیط زیست رامسر درگیر وسپس متواری شده است و دیروز نیز با ۲ نفر از دوستانش این محیط بان را در خیابان دیده و مورد ضرب و شتم قرار داده است. تنها فوتبالیست ملی پوش مورد اشاره رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران محمدرضا خلعتبری است که خانواده اش ساکن رامسر هستند و چون می دانیم خلعتبری اهل شکار است، با او تماس گرفتیم. عین صحبت ما و خلعتبری را بخوانید.
چرا با محیط بان جنگل های رامسر درگیر شدی؟
چی؟ این حرف ها چیه؟
رسماً اعلام شده؟
از طرف چه کسی؟
رئیس روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران!
یعنی چه؟ من که اصفهانم. کی رفتم جنگل که دعوا بشه؟ دیگه چی گفته؟
به هر حال این ادعای مسئول…
ببین برای معروف شدن چه حرف هایی برای آدم درست می کنند، الان که صحبتم با شما تمام شود با وکیلم تماس می گیرم تا از آنها شکایت کند. حرف های این آقا بار حقوقی سنگینی دارد و باید ثابت کند. یعنی من روی محیط بان مملکتم اسلحه می کشم و فرار می کنم؟ اگر من اسلحه بکشم که او باید فرار کند. بعد گفته با دوستانم توی خیابان دیدمش و با رفقایم جلوی بچه ۳ ساله اش کتکش زده ام؟ مگر ما عضو گروه تروریستی داعش هستیم که یک نفر را جلوی بچه اش بزنیم؟ یکدفعه می گفت تو خیابان به او شلیک هم کرده ایم. این تهمت های دروغ واقعاً تأسف برانگیز است و آقایان بروند دنبال مدرک که این اتهامات را بتوانند در دادگاه ثابت کنند.
تو کلاً اهل شکار هستی؟
بنده ۸ سال قبل از اداره اسلحه و مهمات نوشهر مجوز گرفته ام. ۲ قبضه سلاح شکاری دارم و خارج از فصل شکار اسلحه را نگاه هم نمی کنم چه برسد به اینکه بگیرم دستم و بروم شکار. الان که اصفهان هستم و فصل شکار هم از یک ماه دیگر آغاز می شود.
فصل شکار تا چه زمانی ادامه دارد؟
تا برج ۱۰.
چه حیواناتی را شکار می کنی؟
فقط کبک. آقایان حواس شان باشد نگویند خلعتبری آمده بود شکار فیل یا زرافه چون جنگل های مازندران فیل، زرافه، کانگرو یا پنگوئن ندارد.
حالا که تو دو اسلحه داری باید به فوتبالیست هایی که اهل دعوا هستند، هشدار بدهیم تا با خلعتبری سرشاخ نشوند که خطرناک است!
دست شما درد نکند، مگر من قاتل هستم که برای کسی اسلحه بکشم. من فقط برای کبک ها اسلحه می کشم آن هم زمانی که شکار آزاد اعلام می شود.
اوضاع سپاهان چطور است؟
خوب، فعلاً ذهنم مشغول تهمت ناپسند دوستان همشهری ام است؛ واقعاً که!
ملی پوش مازنی در لیست شکارچیان غیر مجاز!
یکی از ملی پوشان در فهرست شکارچیان غیرمجاز استان مازندران قرار دارد و پرونده تخلف وی در دادگاه رامسر در دست بررسی است. شنیده شده که این ملی پوش متخلف مازنی «م. خ» نام دارد. رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران در این باره گفت: این فوتبالیست مازندرانی به همراه یکی از دوستانش با محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست رامسر درگیر و سپس از محل متواری شد.
تیر ماه امسال محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست رامسر در حین گشت زنی در ارتفاعات این شهرستان(منطقه کوهستانی لپاسر) با این فوتبالیست و همراه وی که هر دو مجهز به سلاح گلوله زنی دوربین دار بودند، برخورد کردند. محیط بانان از آنان درخواست مدارک حمل سلاح کردند که شکارچیان با تهدید اسلحه علیه محیط بانان از محل متواری شدند. کشیدن سلاح بر روی محیط بانان در حال انجام وظیفه جرم محسوب می شود و مستوجب پیگرد قانونی است.
همه باید تابع قانون و مقررات از جمله قوانین شکار و صید باشیم. محمد رضا نیاستی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان رامسر گفت: ۳ روز پیش نیز محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست رامسر در گشت زنی های خود در ارتفاعات این شهرستان بار دیگر با این فوتبالیست ملی پوش و گروهی از شکارچیان همراه وی برخورد کردند که در منطقه شکار ممنوع حضور داشتند.
روز گذشته نیز یکی از مأموران یگان حفاظت شهرستان رامسر که در برخورد با همان فوتبالیست مشهور تیم ملی حضور داشت، در حال تردد در خیابان به همراه فرزند ۳ ساله خود ناگهان مورد ضرب و شتم ۳ نفر از شکارچیان قرار گرفت که ضمن وارد شدن جراحاتی به وی، موجب وحشت فرزند خردسالش شد. نیاستی از مقامات قضایی استان مازندران و شهرستان رامسر خواست تا با رسیدگی جدی و سریع به این پرونده، از محیط بانان پرتلاش و زحمتکش که با پایین ترین دستمزد از مواهب الهی و طبیعی کشور حفاظت می نمایند، حمایت کرده و موجب دلگرمی آنان شوند.
۲۵۱ ۴۱