در ادامه مسابقات چهل و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از صبح امروز در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شده است، کمیل قاسمی نماینده سنگین وزن با شکست در دیدار نهایی مقابل حریف ترکیه ای از کسب مدال طلا بازماند.
کمیل قاسمی نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان پس از پیروزی ۴ بر صفر مقابل آلکساندر خوتسیانوفسکی، نفر سوم قهرمانی اروپا از اوکراین، در دور دوم هم با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل ژو دنگ، نفر سوم آسیا از چین به پیروزی رسید و گام به یک چهارم نهایی گذاشت.
وی در این مرحله هم با نتیجه ۷ بر صفر از سد قربان قربان اف از ازبکستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد. قاسمی برای حضور در فینال با نتیجه ۵ بر ۴ حاجی مراد گاتسالوف، کشتی گیر عنوان دار روسیه و قهرمان دوره گذشته از روسیه را شکست داد و فینالیست شد، اما وی در دیدار پایانی با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب طاها آکگول، دارنده مدال برنز جهان از ترکیه شد و به مدال نقره بسنده کرد تا شانس تکرار تاریخ در کسب مدال طلا در مسابقات جهانی برای ایران در سنگین وزن را از دست بدهد. در این وزن ۲۶ نفر حضور داشتند.
آخرین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی کشتی توسط مرحوم علیرضا سلیمانی، در سال ۱۹۸۹ مارتینی سوئیس کسب شده بود. بعد از آن رسول خادم یک مدال نقره در مسابقات جهانی ۱۹۹۸ تهران و علیرضا رضایی یک مدال برنز در سال ۲۰۰۳ و برای ایران به ارمغان آورده بودند. قاسمی پیش از این مدال برنز بازی های المپیک را در کارنامه خود ثبت کرده بود.
۲۵۲ ۴۱