به گزارش مشرق،دومین و آخرین روز چهل و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان در ۴ وزن دوم به مصاف حریفان خود رفتند و به ۲ مدال نقره دست یافتند تا با احتساب یک نقره و ۲ برنز روز نخست در مجموع با ۳ نقره و دو برنز و کسب ۴۵ امتیاز در رده دوم جهان قرار بگیرد.(گزارش کامل روز اول مسابقات)

اسامی فینالیست های روز دوم به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم:مسعود اسماعیل پور(ایران) - علی اف(آذربایجان)

۶۵ کیلوگرم:رامونوف(روسیه) -سید احمد محمدی(ایران)

۷۴ کیلوگرم:چارگوش(روسیه) - تاکاتانی(ژاپن)

۹۷ کیلوگرم:گادیسوف(روسیه) - گازیموف(آذربایجان)

اخبار و نتایج لحظه به لحظه این مسابقات در روز دوم را به تفکیک اوزان در زیر بخوانید:

*** این اخبار پس از برگزاری هر مسابقه به روز رسانی می شود… ***

* وزن ۶۱ کیلوگرم - مسعود اسماعیل پور(مدال نقره)

دور اول
مسعود اسماعیل پور در نخستین پیکارش در وزن ۶۱ کیلوگرم به مصاف میکولا بلوتنجوک از اسلواکی رفت و در نهایت موفق شد این حریف نه چندان قدرش را با نتیجه ۶ بر ۴ از پیش رو بردارد و راهی دور دوم مسابقات شود.

دور دوم
وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر نیام انخسایخان نفر سوم آسیا از مغولستان را شکست داد.


دور سوم
اسماعیل پور در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ولادمیر دوبوف نایب قهرمان جهان از بلغارستان رفت و ۱۲-۱ به برتری رسید و به نیمه نهایی راه یافت.


دور چهارم
وی در نیمه نهایی به مصاف سانا از قزاقستان رفت و در یک کشتی بسیار زیبا این حریف قزاق را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد تا دومین آزادکار کشورمان باشد که راهی فینال مسابقات جهانی می شود.

فینال
مسعود اسماعیل پور در فینال به مصاف حاجی علی اف از آذربایجان رفت. در این دیدار اسماعیل پور با نتیجه۱۲ بر ۷ شکست خورد و به مدال نقره رقابت های قهرمانی جهان ازبکستان رسید.

رده بندی انفرادی این وزن به شرح زیر است:

۱ - حاجی علی اف(آذربایجان) ۲ -مسعود اسماعیل پور(ایران) ۳ - یولیس بونه(کوبا) و نیام انخسایخان(مغولستان)

* وزن ۶۵ کیلوگرم - سید احمد محمدی(مدال نقره)

دور اول

در وزن ۶۵ کیلوگرم سید احمد محمدی در دور اول به مصاف ماکسی میلیان اوسرلیتنر از اتریش رفت و با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید.

دور دوم
وی در دور دوم با گئورگی بوچور از رومانی دیدار کرد و در نهایت با نتیجه ۷ بر صفر حریف خود را شکست داد و راهی دور سوم مسابقات شد.

دور سوم

دارنده مدال طلای آسیا در دور سوم به مصاف قهرمان مقدونیه ای رفت و در یک مبارزه دیدنی در حالی که در ۳ دقیقه اول ۹-۱ از حریف عقب افتاده بود در نهایت با زیرگیری و بارانداز موفق شد ۱۴-۱۱ مقابل حریف خود به برتری برسد و به نیمه نهایی برسد.


دور چهارم

محمدی در مرحله نیمه نهایی با کایا از ترکیه روبه رو شد، کایا موفق پیش از این مسلم اف آذری را در کمتر از دو دقیقه ۱۰ بر صفر شکست داده بود. در این کشتی محمدی در حالی که در ۳ دقیقه اول ۶-۲ عقب افتاده بود همانند کشتی قبلی در سه دقیقه دوم هجومی ظاهر شد و در نهایت با نتیجه ۱۷ بر ۱۰ به پیروزی رسید تا دومین فینالیست تیم ایران در روز دوم باشد.

فینال

محمدی در فینال مسابقات به مصاف رومانوف از روسیه رفت و در پایان او نیز مانند اسماعیل پور و قاسمی باخت. وی در حالی که ۷ بر صفر عقب بود با ضربه فنی شکست خورد.

* وزن ۷۴ کیلوگرم - رضا افضلی(حذف شد)

دور اول
آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه خود در مسابقات کشتی قهرمانی جهان موفق شد حریف مجارستانی خود را شکست دهد و راهی دور دوم مسابقات شود. رضا افضلی در دور نخست با گابور هاتوش از مجارستان کشتی گرفت و در نهایت این کشتی گیر بلندقامت مجاری را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد تا راهی دور دوم مسابقات شود.


دور دوم

آزادکار وزن پنجم کشورمان در دور دوم به مصاف اشرف علی اف از آذربایجان رفت و در نهایت مقابل این کشتی گیر آذری با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست کشتی گیر آذربایجانی مقابل حریف گرجستانی افضلی حذف شد.

در این وزن دنیس چارگوش از روسیه توانست جردن باروس نامدار آمریکایی را با نتیجه ۹ بر ۲ شکست دهد و راهی فینال مسابقات جهانی شود.

* وزن ۹۷ کیلوگرم - رضا یزدانی(حذف شد)

دور اول
آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان موفق شد حریف هندی خود را شکست دهد. رضا یزدانی در دور اول به مصاف سومیت از هند رفت و در نهایت با نتیجه ۱۰ بر صفر این حریف را شکست داد.

دور دوم

وی در دور دوم ماگومد موسی یف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه ۹ بر ۳ شکست داد(یزدانی به دلیل آسیب دیدگی زانوی موسی یف با وی مدارا کرد).

دور سوم

یزدانی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف شامیل اردوغان(احمد اف) کشتی گیر روسی الاصل ترکیه رفت و در یک مبارزه کم فروغ و دور از انتظار ۸-۰ شکست خورد. البته یزدانی به شدت از ناحیه پیشانی خونریزی داشت.

با شکست نزدیک اردوغان مقابل گادیسوف روس در نیمه نهایی کار رضا یزدانی هم تمام شد و قهرمان سال قبل از دور مسابقات کنار رفت.

تیم ایران در مسابقات قهرمانی جهان پیش از این ۲ مدال نقره توسط مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی و ۲ برنز توسط حسن رحیمی و محمدحسین محمدیان بدست آورد.