به گزارش مشرق،علی کفاشیان عصر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص ایمیل قرارداد کی روش گفت: امروز آخرین تغییرات را انجام دادیم و ایملی را برای ایشان ارسال کردیم که متن قرارداد نهایی است. البته باید بگویم که متن قرارداد و شرایط همان است که تفاهم کردیم ولی در برخی زمینه ها که حقوقی است تغییراتی را داشته ایم.

وی در بخش دیگری از حرف هایش گفت: این قرارداد اعتمادسازی برای دو طرف است. ما قرارداد قبلی را خیلی تعدیل کردیم و در واقع خواسته های وی را خیلی تعدیل کردیم تا اگر کاری بخواهد انجام دهد دیگر آن خواسته های قبلی را نگنجانیم. ما فکر می کنیم که ایشان کار خود را انجام داده است و این قرارداد به نفع کی روش است.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما در جام ملت ها تصمیم نهایی را در مورد سرمربی می گیریم که آیا کی روش سرمربی بماند یا نه. به هر حال قرارداد نظر نهایی ماست.

وی درباره طولانی شدن پاسخ کی روش به قرارداد فدراسیون فوتبال گفت: اشکالی ندارد. ما او را حدود ۱۵ روز معطل کردیم حالا دو روز هم او ما را معطل کند.

علی کفاشیان در پاسخ به این پرسش که اگر کی روش قرارداد فدراسیون را قبول نکند نظر شخصی وی مربی خارجی یا داخلی است گفت: من خودم ترجیح می دهم اگر کی روش نیاید یک مربی ایرانی برای تیم ملی بگذاریم، مربی که واجد شرایط باشد. اگر نباشد کار یک مقدار برای مربی خارجی که بیاوریم سخت می شود چون با فضای ایران آشنا نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره احتمال انتخاب کرانچار به عنوان سرمربی تی ملی، خاطرنشان کرد: من حتی از استعفای کرانچار خبر نداشتم. حالا اجازه بدهید فکر نکنیم که کی روش نمی آید. او صدردصد به ایران می آید!

وی در خصوص اینکه آیا اگر پول قرارداد کی روش عقب بیفتد باید قراردادش با بهره به او داده شود گفت: ما تفاهم کرده بودیم که این بند در قرارداد نباشد. مفادی که کی روش گذاشته بود سنگین بود ولی ما آن را تعدیل و روان کردیم.

کفاشیان ادامه داد: موضوع رسیدگی به اختلافات را هم که کی روش خواسته بود در مراجع بین المللی به آن رسیدگی شود تغییر دادیم تا مراجع رسیدگی به اختلافات داخلی باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد شرایطی که برای جام ملت های آسیا در قرارداد کی روش گنجانده شده است گفت: ما همه موارد را برای این مسابقات در نظر گرفته ایم و اگر کی روش بتواند تیم ملی را قهرمان آسیا کند پاداش ویژه ای دریافت خواهد کرد و اگر هم با تیم ملی ناکام باشد از قرارداد وی کسر خواهیم کرد.

علی کفاشیان درباره نظرسنجی وزارت ورزش و موضع دو پهلوی وزارتخانه برای دخالت در قرارداد کی روش گفت: آن بخش یک کار تحقیقاتی بود که وزارت ورزش انجام داد و هیچ دخالتی تاکنون برای تمدید قرارداد کی روش از سوی وزارتخانه نبوده است. انشالله وزارتخانه پول هم می دهد و به ما کمک می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می شود برای تمدید ویزای کار گاسپار و یکی دیگر از دستیاران کی روش اقدامی صورت نگرفته است گفت: هر وقت قرارداد کی روش امضا شود وی دو دستیار را به ما معرفی می کند و ما پس از آن با نفرات پیشنهادی مذاکره می کنیم. کی روش فقط باید دو نفر را به ما معرفی کند. اما اگر برای اردوها مربی دیگری بخواهد می تواند مانند اردوی برزیل به صورت روزمزد و با دستمزد روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار دستیار جدید بیاورد. ما این را در قرارداد کی روش قبول کرده ایم.

وی در پایان درباره اینکه گفته می شود علیه نلو وینگادا سرمربی تیم فوتبال امید هم گزارش هایی رد شده است گفت: چنین چیزی نیست ولی ما بعد از مسابقات آسیایی عملکرد وینگادا را بررسی می کنیم. وینگادا را برای تیم امید آورده ایم و این را هم باید بدانیم که وی با تیم اصلی خود به بازیهای آسیایی نمی رود.