لیونل مسی با وجود ۲۷ سال سن در آستانه ثبت یک رکورد بی نظیری است. این بازیکن می تواند در بازی هفته آینده تیمش به رکورد ۴۰۰ گل برسد. این ستاره آرژانتینی تاکنون ۳۹۸ گل برای بارسلونا و تیم ملی آرژانتین به ثمر رسانده و تنها دو گل تا رسیدن به ۴۰۰ گل فاصله دارد. او تاکنون ۳۵۶ گل برای بارسلونا و ۴۲ گل برای تیم ملی آرژانتین به ثمر رسانده است.

مسی در بازی دوستانه آرژانتین و آلمان به دلیل مصدومیت غایب بود و شاید اگر در آن دیدار به میدان می رفت زودتر می توانست به این رکورد برسد.

مارتینو سرمربی تیم ملی آرژانتین درباره شرایط لیونل مسی به خبرنگاران گفته بود: با مسی یک سال کار کرده ام. همواره درباره رابطه ما شایعاتی وجود داشته است بنابراین با چنین شرایطی بیگانه نیستم. از چنین شایعاتی بیزار هستم و دیگر به تنگ آمده ام. نمی خواهم به آنچه در رسانه ها درباره آسیب دیدگی لیونل مسی آمده گوش دهم. رسانه ها باید مسی را به حال خود بگذارند تا با نهایت آرامش به تیم ملی کشورش کمک کند. مسی چه بد باشد و چه خوب می تواند در یک لحظه کار خود را بکند. ناکامی مسی باعثخوشحالی بسیار از افراد می شود. با این حال من باید تاکید کنم که علاقه زیادی به مسی دارم و او کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین باقی خواهد ماند.

گل های لیونل مسی به تفکیک لیگ

لیگای اسپانیا: ۲۴۵ گل

جام داخلی: ۳۹ گل

لیگ قهرمانان: ۶۷ گل

جام جهانی باشگاه ها: ۴ گل

سوپرکاپ: یک گل

تیم ملی آرژانتین: ۴۲ گل