به گزارش مشرق، تقابل نفت تهران مقابل استقلال در هفته هشتم لیگ برتر یک جاذبه ویژه دارد و آنهم رویارویی منصوریان و قلعه نویی است که خیلی ها منصوریان را جانشین آینده امیر در استقلال می دانند و همین موضوع علاوه بر رقابت در صدر جدول جذابیت این بازی را افزایش می دهد.

جالب است بدانید که این دو مربی تنها یک بار و در لیگ نهم حرفه ای با یکدیگر روبرو شده اند که آن روزها امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان بود و منصوریان جوان سرمربی پاس همدان! در واقع هنوز پای استقلال وسط نیامده بود که این رویارویی رخ داد و البته سپاهان آن دیدار را با نتیجه سه بر صفر برد و همان سال قهرمان لیگ برتر ایران شد.

نکته مهم در این رابطه آنست که امیر قلعه نویی معرف منصوریان به استقلال بود و حالا همان بازیکن ترکه ای که امیر او را از محله بلورسازی و تیم پارس خودرو به استقلال آورد مدعی جانشینی سرمربی آبی هاست!

داستان آن دعوت این بود؛ علیرضا منصوریان به همراه دوستش رضا شاهرودی در تمرینات پرسپولیس با مربیگری یورگن گده شرکت کردند اما گده منصوریان را نپذیرفت. به گفته خود منصوریان او در اوج نا امیدی به فکر سفر به ژاپن برای کار بود که یک شب امیر قلعه نویی با او تماس گرفت.

در ابتدا منصوریان این تماس تلفنی را جدی نگرفت و تصور می کرد که یکی از دوستان او را سرکار گذاشته است اما وقتی لحن جدی شخص پشت خط را شنید سر قرار رفت و در نهایت به همراه امیر به کارخانه یخ سازی نصرالله عبدالهی رفت و پس از تست فنی بزرگترین فرصت زندگی اش را از دست نداد و با استقلال قرارداد بست.

حالا و پس از سالها علی منصور استقلالی ها دوباره به تیم سابقش رسیده است. او که در برخی مقاطع حتی به عنوان گزینه جانشینی قلعه نویی هم مطرح شد. او بازهم یک فرصت طلایی پیش رو دارد و تنها راهش پیروزی بر استقلال و موفق شدن در لیگ چهاردهم است.

باید دید آیا علیرضا منصوریان از این فرصت که دوباره در آن پای یک امیر قلعه نویی وسط است استفاده می کند یا این بار مغلوب کسی می شود که فوتبالش را به او مدیون است؟