به گزارش مشرق،دومین و آخرین روز چهل و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان در ۴ وزن دوم به مصاف حریفان خود رفتند.

در روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان تیم روسیه با ۲ مدال طلا و یک برنز موفق شد با کسب ۳۰ امتیاز در صدر جدول قرار بگیرد. ترکیه نیز با یک طلا، یک نقره و یک برنز و ۲۷ امتیاز دوم شد. ایران نیز با یک نقره و ۲ برنز و کسب ۲۵ امتیاز در رده سوم ایستاد.(گزارش کامل روز اول مسابقات)

اخبار و نتایج لحظه به لحظه این مسابقات در روز دوم را به تفکیک اوزان در زیر بخوانید:

*** این اخبار پس از برگزاری هر مسابقه به روز رسانی می شود… ***

* وزن ۶۱ کیلوگرم - مسعود اسماعیل پور

دور اول
آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم کشورمان با شکست حریف اهل اسلواکی خود در روز دوم مسابقات کشتی قهرمانی جهان راهی دور دوم مسابقات شد. مسعود اسماعیل پور در نخستین پیکارش در وزن ۶۱ کیلوگرم به مصاف میکولا بلوتنجوک از اسلواکی رفت و در نهایت موفق شد این حریف نه چندان قدرش را با نتیجه ۶ بر ۴ از پیش رو بردارد و راهی دور دوم مسابقات شود.
* وزن ۶۵ کیلوگرم - سید احمد محمدی

دور اول
در وزن ۶۵ کیلوگرم سید احمد محمدی در دور اول به مصاف ماکسی میلیان اوسرلیتنر از اتریش رفت و با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید. وی در دور دوم با برنده دژان میتروف از مقدونیه و گئورگی بوچور از رومانی دیدار می کند.

* وزن ۷۴ کیلوگرم - رضا افضلی

دور اول
آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه خود در مسابقات کشتی قهرمانی جهان موفق شد حریف مجارستانی خود را شکست دهد و راهی دور دوم مسابقات شود. رضا افضلی در دور نخست با گابور هاتوش از مجارستان کشتی گرفت و در نهایت این کشتی گیر بلندقامت مجاری را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد تا راهی دور دوم مسابقات شود.

آزادکار وزن پنجم کشورمان در دور دوم به مصاف اشرف علی اف از آذربایجان می رود که کارملو لومیا از ایتالیا را برد. دنیس چارگوش و جردن باروس در این وزن تا فینال به افضلی برخورد نمی کنند و البته هر ۲ کشتی گیر نیز در گام اول توانستند رقبای خود را شکست دهند.

* وزن ۹۷ کیلوگرم - رضا یزدانی

دور اول
آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان موفق شد حریف هندی خود را شکست دهد. رضا یزدانی در دور اول به مصاف سومیت از هند رفت و در نهایت با نتیجه ۱۰ بر صفر این حریف را شکست داد.

یزدانی در دور دوم با برنده کشتی میان ماگومد موسی یف از قرقیزستان و فیلیپ هاتر از سوئیس روبرو می شود.

گادیسوف روس نیز در کشتی اول خود موفق شد با نتیجه ۱۲ بر ۲ حریف کانادایی خود را شکست دهد. وی در گروه یزدانی قرار دارد.