به گزارش مشرق، با نزدیک شدن به شروع لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر انگلیس، توپ های جدیدی برای این دوره از بازی ها طراحی و ساخته شده اند. توپ جدید طراحی شده برای لیگ برتر توسط شرکت نایک طراحی شده و Nike Ordem Football نام دارد. سه طراحی متفاوت از این توپ وجود دارد که در لیگ برتر، سری A و لالیگا مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

طراحی از این توپ که آبی رنگ است در لیگ برتر استفاده خواهد شد. این توپ تکه های آبی رنگ و سیاه رنگ دارد و خط های آن سبز است.

نایک برای طراحی این توپ از تکنولوژی های رادار استفاده کرده و رنگ های آن طوری طراحی شده اند که توپ راحت تر دیده شود. تکه های سیاه و آبی در کنار هم باعثمی شود که وقتی توپ بر روی هواست راحت تر برای فوتبالیست قابل تشخیص باشد.

یکی دیگر از خصیصه های این توپ کروی بودن کامل آن است. این مساله باعثمی شود که توپ سریع تر حرکت کند و ضربه های آزاد از راه دور بهتر زده شوند.

بدین ترتیب فوتبالیست ها بهتر می توانند به قوه ی بینایی خود اعتماد کنند و راحت تر می توانند ضربه ها را در ذهن خود شبیه سازی کنند.

این توپ ها از سه لایه مواد ترکیبی ساخته شده اند که جنس آنها از فوم نیتروژن است. جنس این توپ ها به شکل گیری بهتر آنها کمک می کند. این توپ ۱۵۰ دلار قیمت دارد.

توپ جدید لیگ قهرمانان اروپا نیز Adidas finale نام دارد. این توپ از رنگ های قرمز، نارنجی و سفید تشکیل شده و شبیه به توپ قبلی لیگ قهرمانان است.

سطح این توپ بسیار یکپارچه است که باعثمی شود ضربه ها بهتر زده شوند. این توپ نیز ۱۵۰ دلار قیمت دارد.