سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گزینه هدایت مربیگری تیم دسته اولی لیدزیونایتد است.
رسانه های انگلیسی گزارش دادند کارلوس کروش پرتغالی که هدایت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را بر عهده داشت گزینه سرمربیگری لیدزیونایتد است.
روزنامه «دیلی استار» انگلیس از احتمال حضور کروش در لیدز به عنوان خبری شوکه کننده یاد کرد چون او سابقه پنج سال مربیگری در منچستریونایتد را به عنوان دستیار اول سرالکس فرگوسن در کارنامه اش دارد که رقیب سنتی لیدزیونایتد به شمار می رود. رقابت لیدزیونایتد و منچستریونایتد به قدری حساس و جدی است که از آن به «جنگ رُزها» یاد می شود.
بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میرر» کروش ۶۱ ساله کاندیدای جانشینی دِیو هاکادی است که ماه گذشته پس از ۶ بازی به دلیل کسب نتایج ضعیف از سمت سرمربیگری لیدزیونایتد کنار گذاشته شد. این مربی پرتغالی که در سه سال گذشته هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت این تیم را به مرحله پایانی جام جهانی رساند. انتظار می رود کروش قرارداد جدیدی با فدراسیون ایران به ثبت برساند، هرچند در حال حاضر لیدزیونایتد هم گزینه ای برای وی به شمار می رود.
بر اساس همین گزارش ماسیمو چلینو، مالک ایتالیایی لیدزیونایتد علاقمند است کروش که سابقه مربیگری رئال مادرید و تیم های ملی پرتغال و آفریقای جنوبی را در کارنامه اش دارد، هدایت تیم فوتبالش را بر عهده بگیرد. در حال حاضر رقیب جدی کروش برای احراز این پست نیل ردفرن، مربی آکادمی لیدز به حساب می آید.
سایت روزنامه «دیلی میرر» در نظرسنجی با طرح این پرسش که «آیا با توجه به ارتباطاتی که کروش با منچستریونایتد دارد، هواداران لیدز او را می پذیرند؟» به این نتیجه رسید که تا کنون ۸۵ درصد هواداران این تیم موافق مربیگری او در لیدز هستند.
۴۳ ۴۳