به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از سه شکست تیم ملی بسکتبال مقابل تیم های قدرتمند اسپانیا، برزیل و صربستان، این بار نوبت به ایران رسید که طعم پیروزی در جام جهانی را بچشد. آسمان خراش های ایران در چهارمین مسابقه خود در جام جهانی عملکردی خوب به جا گذاشتند. ایران در کوارتر اول نتیجه ای خوب گرفتند. پیروزی ۲۷ - ۱۵ در این کوارتر، نویدبخش یک مسابقه دیدنی بود. ایران که در سه مسابقه قبلی خود هم در لحظاتی توانسته بود مقابل حریفان خود بدرخشد، در این مسابقه با اعتماد به نفس بیشتری به میدان رفت و کوارتر اول را گرفت.
کوارتر دوم اما مثل کوارتر اول برای ایران خوش یمن نبود. مصر در این کوارتر عملکرد بهتری ارائه کرد و از ایران جلو زد. آن ها توانستند فاصله زیاد کوارتر اول را کم کنند و به فاصله نزدیکی برسند. مصری ها کوارتر دوم را با نتیجه ۲۶-۲۱ از ایران بردند تا نشان دهند که حریف دست و پا بسته ای نیستند. البته با ثبت این نتیجه هم مصر نتوانست نیمه اول را به سود خود به پایان برساند چراکه در مجموع ایران با نتیجه ۴۸-۴۱ از حریف جلو بود. اما این نتیجه زنگ خطری برای ایران بود تا در کوارترهای سوم و چهارم جدی تر کار کند و حریف را دست کم نگیرد.
با شروع کوارتر سوم، ایران ضعف خود در کوارتر دوم را جبران کرد و از حریف جلو افتاد. با عملکرد خوب حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی و اوشین ساهاکیان، ایران توانست کوارتر سوم را با نتیجه ۱۶ - ۱۵ حریف را شکست دهد. در پایان این کوارتر ایران با نتیجه ۶۴ - ۵۶ از حریف جلو بود و این فاصله ۸ امتیازی، گرچه برد ایران را تضمین نمی کرد اما فاصله بدی هم نبود.
در کوارتر چهارم مصر به آب و آتش زد تا نتیجه را جبران کند. گل اول هم توسط بازیکنان این تیم به ثمر رسید که با یک پرتاب دو امتیازی همراه بود. اما حامد حدادی پس از آن یک پرتاب دو امتیازی انجام داد و یک پرتاب پنالتی هم به ایران داده شد که خود حدادی آن را تبدیل به امتیاز سوم ایران در کوارتر چهارم کرد. مصر بلافاصله با انجام یک حمله توانست به امتیاز ۶۰ برسد اما آسمان خراش های ایران خیلی زود به امتیاز ۷۰ رسیدند تا فاصله دو تیم را به ۱۰ امتیاز برسانند.
هرچه زمان می گذشت، فاصله ایران و مصر بیشتر می شد و ایران فاصله کمتری با اولین برد در جام جهانی پیدا می کرد. بازیکنان ایران به هفتاد و چهارمین امتیاز هم رسیدند تا فاصله ۱۴ امتیاز شود. تیم ایران در کوارتر چهارم مثل کوارتر اول توانست با فاصله ای خوب نسبت به حریف، کار را پیش ببرد. در این کوارتر فاصله دو تیم به ۱۰ امتیاز هم رسید. در نهایت ایران کوارتر چهارم را با نتیجه ۲۴-۱۷ برد تا در مجموع با نتیجه ۷۳-۸۸ برنده این مسابقه شود.
۴۳ ۴۳