به گزارش خبرآنلاین شیرین سادات گرامی موفق شد امسال نیز به عنوان تنها زن شرکت کننده از ایران در رقابت های بین المللی آزاد سه گانه ادمنتون که به میزبانی کانادا برگزار شد، شرکت کند.

شیرین سادات گرامی که سال گذشته توانسته بود برای اولین بار در این رقابت ها به عنوان نماینده ایران شرکت کند، با ثبت زمان ۲ ساعت و ۴۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه در بین ۸۷ ورزشکار صاحب عنوان هفتادوششم شد، امسال مقام پنجاه و دومی را در ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه و ۳۳ ثانیه به خود اختصاص داد. پیشرفت قابل ملاحظه وی در حالی است که این بار مسافتی که وی شنا کرد دو برابر سال گذشته بود.

پیش از این و به دلیل محدودیت های موجود در رشته سه گانه، هیچ ورزشکار زنی از کشورمان در این رشته فعالیت نمی کرد و فعالیت بانوان ایرانی تنها به رشته دوگانه محدود می شد اما شیرین گرامی با لباس مخصوص و مبتنی بر اصول ارائه شده، شنا کرد و برای اولین بار نام ورزشکار زن ایرانی را در تاریخ ورزش های سه گانه ثبت کرد.

همچنین در این مسابقات رضا شهمیری و سیاوش مرتضایی در بخش مردان شرکت داشتند.


به گزارش خبرنگار ما بر خلاف شرکت کنندگان از سایر کشورها که با هماهنگی کامل در این مسابقات شرکت داشتند، سه ورزشکار ایرانی به طور انفرادی در مسابقات شرکت کرده بودند و حتی برای پیدا کردن یکدیگر دچار مشکل بودند.
شیرین گرامی: نشان دادم پوشش ورزشکار محدود کننده نیست

شیرین گرامی در گفت و گو با خبرآنلاین با ابراز شادمانی از نمایندگی کشورش در این مسابقات گفت: این موضوع برایم مهم است که بتوانم چهره مثبت ایران که متأسفانه به صورت معکوس توسط رسانه ها به نمایش گذاشته می شود را در این رقابت ها نشان دهم.

این ورزشکار جوان در پاسخ به این سوال که آیا ورزش کردن با چنین لباسی برایش دشوار نیست، اظهار داشت: ورزش سه گانه خودش به واقع سخت است و این پوشش هم کار را سخت تر می کرد اما دوست داشتم که نشان دادم پوشش ورزشکار را محدود نکرده و نمی تواند موجب سخت تر شدن شود و خوشحالم که توانستم با پوشش کامل یکی از سخت ترین ورزش ها را انجام دهم.

گرامی در باره واکنش های عنوان شده در مورد حجابش می گوید: وقتی با پوشش اسلامی در رقابت ها شرکت می کنم، احترام دیگران به من بی نظیر است و امیدوارم هر گاه که خانمی با پوشش این کار را انجام می دهد نه تنها موجب احترام فراوان دیگران بشود بلکه بتواند برای کسب یکی از سکوها و حتی عنوان قهرمانی نیز به رقابت بپردازد و حتی اگر هم من به آن نرسیدم یک بانوی ایرانی دیگر این افتخار را به دست بیاورد.

وی به استقبال ایرانیان مقیم کانادا که از مسافت های دور برای تشویق این سه ورزشکار ایرانی حضور پیدا کرده بودند اشاره می کند و می گوید: وقتی این همه تشویق را از طرف هموطنان، شرکت کنندگان، برگزارکنندگان مسابقه و رسانه ها می بینم، به ادامه راهی که دارد مصمم تر می شوم.
۱۷۱۷