به گزارش مشرق،هفدهمین دوره جام جهانی بسکتبال که از بامداد یکشنبه نهم شهریور با دیدار مقابل اسپانیا برای تیم ملی کشورمان آغاز شده بود، پنجشنبه شب با شکست مقابل فرانسه به پایان رسید تا رویای صعود به مرحله دوم محقق نشود.

ملی پوشان در دو بازی اول خود رقابت سختی را با اسپانیای میزبان و برزیل مدعی داشتند. دیدار با اسپانیا در دیدار افتتاحیه برگزار شد و این تیم که نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن محسوب می شود در یک بازی کاملا برتر پیروزی را از آن خود کرد.

کمتر از ۲۴ ساعت رقابت سخت با برزیل برگزار شد. تیم ملی کشورمان پیش از جام جهانی در دیدار دوستانه با ۴۰ امتیاز اختلاف نتیجه را واگذار کرده بود و در این رقابت ها با وجود برتری در کوارتر اول در پایان با ۲۹ امتیاز اختلاف نتیجه را واگذار کرد.

*حسرت حدادی بعد از باخت به صربستان

بازی سوم مقابل صربستان بود. در این دیدار کوارتر اول و دوم را ملی پوشان کشورمان به خوبی باز کردند مسابقه پایاپای دنبال شد، اما در نیمه دوم شرایط فرق کرد و صرب ها با ۱۳ امتیاز اختلاف برنده بازی شدند. رقابتی که حامد حدادی پس از آن در صحبت هایش فقط حسرت شکست را می خورد.

*تنها پیروزی مقابل مصر کسب شد

در ادامه کار همان طور که از قبل هم پیش بینی می شد، مقابل مصر برنده شدیم آن هم با ۱۵ امتیاز اختلاف. این بازی نخستین پیروزی کشومان در این جام بود تا ملی پوشان کشورمان با روحیه به مصاف فرانسه بروند.

*باخت نزدیک و آبرومندانه مقابل قهرمان اروپا

آخرین دیدار تیم ملی ایران در جام هفدهم هم مقابل فرانسه برگزار شد. ملی پوشان امید زیادی به پیروزی در این بازی داشتند. نبود چند بازیکن حاضر در لیگ NBA در تیم فرانسه امیدها را برای برد زیاد کرده بود. این بازی هم برگزار شد و بلندقامتان ایران با وجود انجام بازی پایاپای و تلاش فراوان در نهایت نتیجه را واگذار کردند تا به کار خود در این رقابت ها پایان دهند.

* برنامه ریزی برای ۴ سال دیگر فراموش نشود

به گزارش فارس، این جام در حالی برای ایران به پایان رسید که براساس نظر کارشناسان و خود بازیکنان تیم ملی می توانستیم مقابل صربستان و فرانسه پیروز شویم. جدال با این دو تیم بسیار نزدیک دنبال شد و شاید بعدها حسرت این باخت را بخوریم.

جام هجدهم ۴ سال دیگر برگزار می شود و آن چیزی که مهم است فدراسیون بسکتبال باید برنامه ریزی خوبی را برای این رقابت ها انجام دهد تا آن زمان دیگر حسرت از دست دادن بازی هایی که شانس پیروزی را داشتیم نخوریم.

نتایج کامل بازی های ایران در جام جهانی:

اسپانیا ۹۰ -ایران۶۰

ایران۵۰ - برزیل ۷۹

صربستان ۸۳ -ایران۷۰

ایران۸۸ - مصر ۷۳

فرانسه ۸۱ -ایران۷۶

تیم های اسپانیا، برزیل، فرانسه و صربستان از گروه A به دور دوم صعود کردند.