گروه وررزش مشرق -تیم ملی والیبال ایران با دو پیروزی ارزشمند مقابل ایتالیا و آمریکا، شروعی طوفانی در رقابت های والیبال قهرمانی جهان داشت تا بار دیگر به مدعیان این رشته ثابت کند که یک ابرقدرت نوظهور والیبالی است، تیمی که می تواند قهرمان لیگ جهانی والیبال را هم به زانو دربیارود.

در خصوص بازی روز سه شنبه بین دو تیم ایران و آمریکا که با نتیجه ۳ به ۲ به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید، با " جان اسپراو " سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا مصاحبه کرده ایم تا نظر او را درباره تیم ملی ایران و شکست تیمش مقابل سروقامتان ایرانی جویا شویم. متن مصاحبه به شرح زیر است.

نقاط قوت تیم ملی ایران در بازی امروز چه بود؟

به نظر من آن چه ایران در این بازی خوب از پسش برآمد، دفاع در عقب زمین بود. نسبت به آخرین باری که با آن ها بازی کردیم خیلی پیشرفت کرده بودند. بازیکنان ایران همیشه سرویس خوب می زنند و دفاع هم خوب می کنند. این بار پاس های خوبی هم توانستند به هم بدهند و فرصت های بیش تری برای امتیاز گرفتن داشتند.

با توجه به برد ایران برابر ایتالیا و آمریکا دو قدرت برتر جهان، شانس قهرمانی ایران چقدر است؟

اگر مقابل تیم های دیگر هم مثل بازی مقابل ما باشند، شکست دادنشان برای هر تیمی بسیار دشوار خواهد بود. اما هنوز بازی های زیادی باقی مانده و تازه ابتدای تورنمنت است. در گروه های دیگر هم تیم های بزرگی وجود دارد.

به نظر شما آیا ایران در بازی های تدارکاتی در آمریکا دست خود را رو نکرد؟ آیا ترکیب و نوع بازی ایران شما را غافلگیر کرد؟

نه، ما غافلگیر نشدیم. ایران همان گونه ای بازی کرد که ما می دانستیم می تواند بازی کند. من فکر می کنم که این تیم در کالیفرنیا نتوانست بهترین بازی خود را به نمایش بگذارد. تیم ایران سبک جدیدی بازی نکرد، شیوه تهاجمی خود را تغییر نداد، بازیکنان جدیدی هم به زمین نفرستاد. بسیاری از همان کارها را انجام دادند، فقط این بار بهتر آن نقشه ها را پیاده کردند.

پس از جبران ۲ گیم باخته انتظار داشتید بازی را ببازید؟

هیچ وقت نمی توانید پیش بینی کنید که در ست پنجم چه اتفاقی می افتد، چون خیلی کوتاه است. ما در ابتدای ست پنجم انرژی خوبی داشتیم، چون در دو ست قبلی بهتر بازی کرده بودیم. اما در امتیازشماری ست پنجم، شروع خوبی نداشتیم و نتوانستیم اختلاف امتیازمان را جبران کنیم.