گروه ورزشی مشرق،روز اول هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با تساوی تیم های گسترش فوتبال تبریز و نفت تهران آغاز شد و در بازی دوم استقلال موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر از سد نفت مسجد سلمان بگذرد و تنها بازی این روز بود که برنده داشت.

فردا دیدارهای لیگ برتر در این هفته ادامه خواهد داشت که مهمترین آن به پرسپولیس و تراکتور سازی تبریز مربوط می شود.گسترش فولاد تبریز ۱ - ۱ نفت تهران

دیدار تیم های گسترش فولاد تبریز و نفت تهران به تساوی رسید تا دو تیم امتیازات این بازی را تقسیم کنند.

در این دیدار که در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد برگزار شد در دقیقه ۷۹ امیر ارسلان مطهری از اشتباه دروازه بان و مدافع گسترش فولاد به خوبی استفاده کرد و با ضربه سر دروازه تیم آبی پوش تبریزی را باز کرد اما در دقیقه ۸۷ این میثم نقی زاده بازیکن تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز بود که از روی ضربه ایستگاهی دروازه نفت تهران را باز کرد تا دو تیم با تساوی به این بازی پایان دهند.


البته حاشیه هایی هم در این بازی وجود داشت. حضور حسن آذرنیا سرپرست و مربی سابق تیم فوتبال تراکتورسازی هم در این بازی حضور داشت و این شائبه برای حاضران در استادیوم به وجود آمده بود که شاید قرار است او جایگزین تارتار شود.

همچنین مهرداد بایرامی مهاجم تیم فوتبال گسترش فولاد در دقیقه ۶۳ تعویض شد که در زمان بیرون آمدن با تارتار به جر و بحثپرداخت و وقتی روی نیمکت نشست پیراهنی که روی نیمکت بود را به گوشه ای پرتاب کرد.

نفت مسجد سلیمان ۰ - ۲ استقلال تهران

دیدار تیم های نفت مسجد سلیمان و استقلال از ساعت ۱۸:۵۰ در ورزشگاه شهید بهنام محمدی و در حضور حدود هفت هزار تماشاگر برگزار شد.

قضاوت این بازی بر عهده شاهین حاج بابایی است. وی به محمود تیغ نورد، کیومرثچراغی از نفت تهران و میلاد فخرالدینی از استقلال کارت زرد نشان داد.

در نیمه اول استقلال بازی را در اختیار داشت ولی موقعیت چندانی روی دروازه حریف خلق نکرد و تنها مالکیت در اختیار استقلال بود. در حالی که بازی در دقایق پایانی نیمه اول بود محمد قاضی از گوشه محوطه جریمه با ضربه ای روی پا دروازه حریف را باز کرد تا آبی پوشان با پیروزی به رختکن بروند.

در ابتدای نیمه دوم نفت بازی را در دست گرفت و در دقیقه ۴۹ تا آستانه باز کردن دروازه استقلال پیش رفت اما ضربه درویشی از کنار دروزاه به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد سجاد شهباززاده نیز موقعیت خوبی داشت که رضا حیدری دروازه نفت را نجات داد.

دردقیقه ۵۷ نفت مسجد سلیمان بازیکن نفت مسجد سلیمان دروزاه استقلال را باز کردند اما داور این توپ را آفساید اعلام کرد. در این لحظات قلعه نویی از عملکرد بازی تیمش راضی نبود و به بازیکنانش تذکر می داد.

نفت در ادامه بازی چند ضربه ایستگاهی هم به دست آورد که ضربه میلاد شیخ سلیمانی از تمامی ضربات خطرناکتر بود اما ثمری نداشت.

در نهایت حملات نفت ادامه داشت تا اینکه روی خطای خرسند نیا داور یک پنالتی به سود نفت اعلام کرد. میلاد زنیدپور پشت ضربه ایستاد ولی ضربه او را فروزان دفع کرد تا شاگردان باقری نیا در گلزنی ناکام بمانند.

بعد ازاین اتفاق نفت باز هم حمله کرد اما باز هم به گل نرسید تا شاگردان باقری نیا با وجود برتری کامل در نیمه دوم نتوانند به گل برسند. در همین حملات بود که سجاد شهباززاده روی حرکت برهانی گل دوم استقلال را زد تا آب سردی بر پیکر نفت ریخته باشد.

استقلال با این برد ۱۸ امتیازی شد و در صدر جدول باقی ماند و نفت نیز با ۳ امتیاز همچنان قعر نشین ماند.

ترکیب نفت مسجد سلیمان:

رضا حیدری، کیومرثچراغی، سعید سالار زاده، میلاد شیخ سلیمانی، جلال عبدی، حمید بوحمدان، محمود تیغ نورد، میلاد زنید پور(۸۳ احسان عبدی)، میلاد جعفری، میلاد سلیمان فلاح(۷۲ عباس عسگری) و رضا درویشی

سرمربی: عبدالمجید باقری نیا

ترکیب استقلال:

محسن فروزان، محمدرضا خرسندنیا، هاشم بیک زاده، میلاد فخرالدینی(۶۰ مهدی کریمیان)، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، جاسم کرار(۷۴ علیرضا رمضانی)، آرش برهانی(۹۰ + ۲ طاهونی)، محمد قاضی، سجاد شهباززاده


سپاهان اصفهان ۱ - ۱ ملوان بندرانزلی

دیدار تیم های سپاهان و ملوان از سری رقابت های هفته هفتم لیگ برتر با تساوی به پایان رسید.

در این دیدار که از ساعت ۱۸:۵۰ در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار شد ابتدا پریرا در دقیقه ۵ دروازه ملوان را باز کرد اما رافخایی در دقیقه ۳۰ بازی را به تساوی کشاند تا دو تیم در پایان با همین نتیجه به رختکن بروند.

برنامه کامل روز دوم هفته هفتم لیگ برتر:

جمعه - ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۳


سایپای البرز - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه انقلاب کرج

پرسپولیس - تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه آزادی

پیکان تهران - فولاد خوزستان، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه دستگردی تهران

راه آهن - صبای قم، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه تختی تهران

جدول رده بندی لیگ چهاردم

ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ استقلال ۷ ۶ ۰ ۱ ۱۵ ۶ ۹ ۱۸
۲ پدیده مشهد ۷ ۳ ۴ ۰ ۱۰ ۳ ۷ ۱۳
۳ تراکتورسازی تبریز ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۰ ۴ ۶ ۱۳
۴ سپاهان ۷ ۳ ۳ ۱ ۱۰ ۷ ۳ ۱۲
۵ فولاد خوزستان ۶ ۳ ۲ ۱ ۶ ۳ ۳ ۱۱
۶ نفت تهران ۷ ۲ ۳ ۲ ۹ ۷ ۲ ۹
۷ پرسپولیس ۶ ۲ ۲ ۲ ۶ ۶ ۰ ۸
۸ صبای قم ۶ ۲ ۲ ۲ ۷ ۸ - ۱ ۸
۹ سایپا ۶ ۱ ۴ ۱ ۴ ۴ ۰ ۷
۱۰ ملوان ۷ ۱ ۴ ۲ ۴ ۵ - ۱ ۷
۱۱ راه آهن ۶ ۲ ۱ ۳ ۶ ۹ - ۳ ۷
۱۲ گسترش فولاد ۷ ۱ ۴ ۲ ۴ ۸ - ۴ ۷
۱۳ ذوب آهن ۶ ۰ ۴ ۲ ۵ ۷ - ۲ ۴
۱۴ استقلال خوزستان ۷ ۰ ۴ ۳ ۵ ۸ - ۳ ۴
۱۵ پیکان ۶ ۰ ۳ ۳ ۰ ۶ - ۶ ۳
۱۶ نفت مسجد سلیمان ۷ ۰ ۳ ۴ ۱ ۱۱ - ۱۰