به گزارش مشرق، هفته هفتم از رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور فردا جمعه با برگزاری چهار دیدار به پایان می رسد. بازی هایی که می تواند تغییرات زیادی در صدر و قعر جدول ایجاد کند. در این روز سه بازی که در تهران برگزار می شود، پرسپولیس به فکر رسیدن به جمع مدعیان قهرمانی و پیکان و ذوب آهن برای شکستن طلسم پیروز نشدن خود در لیگ چهاردهم، به میدان می روند.

در زیر به این دیدارها اشاره می شود:

سایپا البرز - ذوب آهن اصفهان

دو تیم ناکام و پرنوسان در لیگ چهاردهم، آن هم با مربیانی که انتظار بیشتری از آنها می رفت، در کرج برابر هم قرار می گیرند. سایپا میزبان این بازی است که در مسابقات امسال یک برد و چهار مساوی به دست آورده و اکنون در بین هشت تیم پایین جدول قرار دارد. آنها با تکیه بر ۳ امتیاز حساس این بازی خانگی می خواهند حداقل در بین تیم های یمه بالای جدول قرار گیرند اما باخت و مساوی این تیم را به رده های پایین تر تنزل می دهد.

در سوی دیگر میدان ذوب آهن قرار دارد که هنوز طعم پیروزی را در مسابقات امسال نچشیده است و با توجه به کسب ۴ تساوی و ۲ باخت، امروز در رده سیزدهم قرار دارد. یحیی گل محمدی که از او انتظار بیشتری می رفت، برای رهایی از انتقادات و فرار از بحران، باید در کرج تیم مجید جلالی را شکست دهد. او و شاگردانش می دانند نتیجه ای غیر از پیروزی به دردشان نمی خورد و ممکن است شرایطشان را بدتر از وضعیت فعلی کند.

پیکان تهران - فولاد خوزستان

نتایج ضعیف، گل نزدن و نبردن تمام اتفاقات بدی است که امروز برای تیم پیکان رخ داده است. آنها که یکی از تیم های تازه وارد لیگ چهاردهم محسوب می شوند، برخلاف سرمایه گذاری هایی که انجام دادند، درحال حاضر ناکام ترین تیم لیگ چهاردهم لقب گرفتند. پیکانی ها که در هفتمین دیدار خود در خانه میزبان تیم فولاد هستند، تنها باید پیروز شوند تا از این بحران بزرگ هم خود و هم منصور ابراهیم زاده را نجات دهند. البته از دست دادن امتیاز در این مسابقه سخت، شاید شایعات تغییرات در این باشگاه را به واقعیت نزدیک تر کند.

اما میهمان پیکان در این بازی، قهرمان فصل گذشته لیگ است که به خاطر به دست نیاوردن نتایج مد نظر در دو هفته اخیر به رده پنجم سقوط کرده است. آنها نیز برای بازگشت به مثلثو مربع قهرمانی و دور نشدن از جمع مدعیان تنها به پیروزی فکر می کنند، اتفاقی که حساسیت و هیجانات این بازی را بیشتر کرده است.

راه آهن تهران - صبای قم

دو تیم بازنده هفته ششم، در تهران برابر هم به میدان می روند. راه آهن که در مشهد سنگین ترین شکست فصل جاری اش را از پدیده متحمل شد و به رده دهم صعود کرد، به فکر جبران آن باخت در خانه است. تیم بدون مدیر عامل راه آهن اما این روزها با مشکلات شدید مالی مواجه است با طوریکه مسائل فنی این تیم تحت تاثیر قرار داده و ممکن است باز هم برای این تیم مشکلاتی را ایجاد کند. البته موفقیت برابر صبا حداقل آنها را از نظر امتیازی و جدولی به آرامش می رساند، موضوعی که می توان از آن به عنوان تنها انگیزه بازیکنان راه آهن برای پیروزی مقابل حریف قمی نام برد.

در این بازی که دو چهره مطرح پرسپولیس و استقلال روی نیمکت دو تیم نشسته اند، صمد مرفاوی دوست دارد پس از دو شکست متوالی در لیگ، تیمش مقابل راه آهن پیروز شده تا از رده هشتم پایین تر نرود و حتی شانس بازگشت به رده های خوب ابتدای فصل را هم داشته باشد. حال باید دید در این بازی صبا از بحران موقت خارج می شود و یا راه آهن.

پرسپولیس تهران - تراکتورسازی تبریز

نبرد دو تیم محبوب سرخپوش لیگ برتر، رویارویی علی دایی و رسول خطیبی و ۳ امتیاز بسیار مهم برای هر دو تیم، حساسیت‎های این بازی را که می توان از آن به عنوان یکی از فینال های نیم فصل نخست لیگ چهاردهم نام برد، را بیشتر کرده است. در این بازی که پیروزی در آن ۶ امتیازی است، شاگردان علی دایی را می توان با انگیزه تر از مردان رسول خطیبی برای رسیدن به پیروزی دانست. از یک سو آنها میزبان هستند و می خواهند مقابل هواداران خود یک پیروزی شیرین به دست آورند و دوم اینکه با ۳ امتیاز این بازی، سرخپوشان پایتخت در جدول رده بندی لیگ هم جایگاه بهتری پیدا کرده و هم فاصله امتیازی خود را با مدعیان قهرمانی کمتر می کند.

پرسپولیسی ها که لیگ را اصلا خوب شروع نکرده و از همه نظر مورد انتقاد قرار گرفته اند، برای اینکه روزهای بهتری را پیش رو داشته باشد نیاز به پیروزی در این دیدار دارد. بردن تراکتور بعد از پیروزی مقابل صبا، می تواند آغازگر روزهای بهتر برای پرسپولیس علی دایی باشد و این تیم و مربی اش را از وضعیت نامطلوب فعلی نجات دهد و به آرامش برسد.

در سوی دیگر میدان اما تراکتورسازی قرار دارد که ممکن است هوادارانش بیش از هواداران تیم میزبان سکوهای ورزشگاه آزادی را اشغال کنند، پس در این شرایط این تیم تبریزی هم نمی خواهد مقابل هوادران پرشورش امتیازی را از دست بدهد. اگر شرایط جدولی اجازه می داد، شاید کسب یک امتیاز برای تراکتورسازی مقابل پرسپولیس در تهران هم نتیجه خوبی بود اما تراکتوری ها که هفته پیش به لطف پیروزی پرگل مقابل نفت مسجد سلیمان به رده دوم جدول صعود کردند، نمی خواهند در این بازی حتی یک امتیاز هم از دست بدهند، اتفاقی که ممکن است از رده دوم جدا کرده و حتی از جمع ۶ تیم بالای جدول خارج کند.

در این بازی که هر دو تیم مدعی از نتایج سایر تیم های بالای جدول مطلع هستند، می توان گفت تیم پیروز به جایگاه بهتری دست یافته و با آرامش بیشتری در ادامه مسابقات لیگ به میدان می رود و تیم بازنده، کارش در ادامه مسابقات لیگ دشوارتر خواهد بود، خصوصا اینکه این تیم سرخپوشان پایتخت و تیم علی دایی باشد.

برنامه هفته هفتم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور به شرح زیر است:

پنجشنبه - ۱۳/۰۶ / ۹۳

* گسترش فولاد تبریز - نفت تهران، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه یادگار امام(ره)

* سپاهان اصفهان - ملوان بندرانزلی، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه فولاد شهر

* نفت مسجد سلیمان - استقلال تهران، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه بهنام محمدی

* صنعتی خوزستان پدیده خراسان، ساعت ۱۹، ورزشگاه غدیر اهواز

جمعه - ۱۴/۰۶ / ۹۳

* سایپای البرز - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه انقلاب کرج
* پیکان تهران - فولاد خوزستان، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه دستگردی
* راه آهن تهران - صبای قم، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه راه آهن اکباتان
* پرسپولیس - تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه آزادی


جدول آقای گل:

۴ گل:
لوسیانو ادینیو(تراکتورسازی تبریز)

۳گل:
احمد حسن زاده و ایوب کلانتری(صبای قم)، امید ابراهیمی(استقلال)، رضا عنایتی(پدیده)، محسن دلیر(تراکتورسازی)، رامین رضائیان(راه آهن)، سروش رفیعی(فولاد) و علی قربانی(نفت تهران)

۲ گل:
جاسم کرار، سجاد شهباززاده و محمد قاضی(استقلال)، روح الله سیف اللهی(صنعتی خوزستان)، اکبر صادقی(پدیده)، مهدی طارمی(پرسپولیس)، سامان نریمان جهان(تراکتورسازی)، محسن مسلمان و مرتضی تبریزی(ذوب آهن)، سیدامین منوچهری(راه آهن)، لوسیانو پریرا و مهدی شریفی(سپاهان) و کمال الدین کامیابی ‍نیا(نفت تهران)