به گزارش مشرق،امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش و نفت مسجد سلیمان از هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران گفت: باعثافتخار است که در اینجا حاضر هستم. امیدوارم دولت مردان بیشتر به این شهر توجه کنند. جایی که اولین چاه نفت ما بوده، اولین بیمارستان و خیلی چیزهای دیگر بوده، باید وضعیت بهتری داشته باشد. امیدوارم این شهر به آنچه که لیاقتش است برسد و ما شاهد این مسئله در سفرهای آینده باشیم. مردم مسجد سلیمان، بسیار همان نوازی هستند. جا دارد از تمام مسئولان این تیم تشکر کنم. متاسفانه در ایران از فوتبال لذت نمی برند اما در مسجد سلیمان رفتار بسیار خوبی دیدیم چیز قشنگی بود و این است که در نهایت ماندگار است.

وی دربارهشناختش از نفت مسجد سلیمان اظهار کرد: من دو سه بازی نفت مسجد سلیمان را دیدم. آنها تیم بسیار خوب و بابرنامه ای هستند. آنها در همه بازی هایشان موقعیت سازی داشته اند. اعتقاد دارم که جایگاه آنها اینجا نیست. آنها برای ما خیلی خطرناک هستند. به بازیکنان گفتم که سخت ترین بازی آنها در این هفته ها، این بازی است. چراکه آنها جوان هستند و از مربی خوبی بهره مند هستند. باقری نیا همیشه هدفش خدمت بوده و امیدوارم یک بازی خوب و تاکتیکی را ببینیم. وقتی زمین بازی را دیدم، به نظرم جزو زمین های خوب آمد. می توان در این زمین بازی کرد و امیدوارم در نهایت همه از این بازی لذت ببرند و البته نتیجه هم دست خدا است.

سرمربی استقلال درباره تفاوت تیم این فصلش با سال قبل، بیان کرد: اعتقاد دارم که ۵۰ متر رو به جلویمان خیلی خوب است و ما بیشترین گل زده را داریم. این نشان از بهبود اوضاع ما دارد با اینحال باز هم اگر نیاز باشد در نیم فصل تیم را تقویت می کنیم. هفته قبل برهانی گل زد، قاضی و شهباززاده هم گل می زنند. خیلی از مشکلات ما پوشش داده شده و امیدوارم هفته به هفته بهتر بشویم.

وی در ادامه بار دیگر درباره مصاف فردای تیمش صحبت کرد و گفت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. کسی فکر نمی کرد برزیل در کشورش ۷ گل بخورد. ما کار می کنیم تا به اهدافمان برسیم. با این همه هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. وضعیت بازیکنانمان جوری است که مجبوریم برخی از آنها را در جای خودشان بازی ندهیم. مثلا خرسندنیا از خوب های هافبک دفاعی فوتبال ماست اما تاکنون نتوانستیم او را بازی دهیم.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که او در کمیته اخلاق از همه اتهامات تبرئه شده و نظرش در این باره چیست، بیان کرد: وقتی توکل به خدا باشد نباید بترسید. از اول هم معلوم بود که همه این ها یک بازی بود. من همین الان ناراحتم. موسوی می توانست یکی از بهترین های ایران شود اما در بازی ای قرار گرفت که نباید قرار می گرفت. البته ما کارمان را در دادسرا پیگیری می کنیم و تا انتها پیش می رویم. متاسفم وقتی که قداست فوتبال ما شکسته شد، همان زمانی که یک بازیکن را روبه روی مدیرعامل قرار دادند. ماجرا مال ۱۳ سال پیش است که عابدینی را رو به روی یک بازیکن قرار دادند. این مسائل فوتبال را به بیراهه می برد. من در گذشته هم با این مسائل جنگیده ام و تا آخرش هم می روم، حتی به قیمت رفتن قلعه نویی از فوتبال ایران. نمی شود که اگر بازیکنی را بازی دهیم، مرد شویم و اگر ندهیم از این حرف ها در بیاورند. وقتی با آبرو و حرمت بازی شود، باید محکم تر برخورد شود با این همه ما در دادسرا تا پایان کار ایستاده ایم.

قلعه نویی درباره اهداف تیمش در بازی فردا تصریح کرد: هدف ما ابتدا گل نخوردن و سپس گل زدن است. ما با تیمی بازی داریم که باید فضا را از بازیکنان تکنیکی اش بگیریم. اجازه دهید درباره نقاط ضعف آنها صحبت نکنم.

وی در پاسخ به سوالی درباره امیدوار رضایی گفت: امیدوار رضایی مرد بزرگی است. ایشان می خواست به این کشور کمک کند. او زمانی هم که تهران بود، فکر و ذکرش خدمت بود. من دیده بودم که او چقدر به مردم کمک می کرد. همین که اینجا بازی برگزار شود، کار کوچکی نیست که از سوی ایشان انجام شده است.

سرمربی استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا تیمش در نهایت قهرمان لیگ برتر می شود یا نه، عنوان کرد: برای این مسائل زود است. ما شرایط مان نسبت به سال قبل بهتر است و ضعف هایمان را پوشش دادیم. مثلا سال قبل در سمت چپ تحرک لازم را نداشتیم. با این همه در فوتبال نمی شود پیش بینی کرد. در منچستر آقای مویس حضور داشت و چه کسی فکر می کرد آن نتایج را بگیرد؟ یا مثلا آقای فن خال که هنوز نتوانسته با منچستر نتایج مناسبی را به صورت مستمر بگیرد. واقعا برای این صحبت ها خیلی زود است اما ما توکلمان به خداست.