توماس مولر که در چند سال اخیر بازیکنی آماده برای بایرن‌مونیخ و تیم ملی فوتبال آلمان بوده در اظهار نظری جالب عنوان کرد: دنیای فوتبال شباهت زیادی به یک مخزن کوسه دارد و تنها بازیکنانی که عملکرد خوبی دارند از آن جان سالم به در خواهند برد. زمانی که مصدوم می‌شوید یا تلاش می‌کنید به شکل‌و‌فرم مناسبی برسید، بازیکن دیگری آماده است تا جای‌تان را بگیرد. وی با اشاره به موفقیت‌های اخیری که بایرن‌مونیخ و تیم ملی آلمان کسب کرده، گفت: اینکه کمی از خود راضی‌ شده‌ایم ممکن است برای‌مان دردسرساز شود. هنوز بازی‌های زیادی با بایرن‌مونیخ و تیم ملی آلمان باقی مانده که باید باانگیزه و با هیجان آنها را دنبال کنیم.

مهاجم گلزن باواریایی‌ها تصریح کرد: در بیشتر موارد مردم انتظار کسب پیروزی را از تیم و بازیکنان‌شان دارند. باید ببینم در ادامه دوران حرفه‌ای می‌توانم این انتظارات را برآورده کنم یا خیر.

مولر گفت: اگر شرایط انتخاب را داشتم ترجیح می‌دادم تا تمامی موفقیت‌هایم را در پایان دوران حرفه‌ای خودم به دست می‌آوردم تا اینکه در ابتدای راه به این افتخارات می‌رسیدم. به این ترتیب در اوج به دوران حرفه‌ای‌ام خاتمه می‌دادم.