به گزارش مشرق، سایت رسمی باشگاه بایرن مونیخ امروز(جمعه) خبر عقد قرارداد با ژابی آلونسو، هافبک دفاعی اسپانیایی تیم فوتبال رئال مادرید را تأیید و رقم آن را ۱۰ میلیون یورو اعلام کرد.

آلونسوی ۳۲ ساله امروز پای برگه خود را امضا و به این ترتیب خود را تا پایان فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ به غول های باواریا متعهد کرد.

هافبک سابق لیورپول که روز چهارشنبه با تیم ملی اسپانیا خداحافظی کرد و به دوران بازیگری اش در رده ملی پایان داد، پنج سال پیش به کهکشانی ها پیوست و با این تیم یک قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و دو بار قهرمانی در جام حذفی اسپانیا را تجربه کرد.
اضافه شدن تونی کروس، هافبک پیشین بایرن مونیخ و همچنین جیمز رودریگس، هافبک پیشین موناکو به رئال مادرید در بارز نقل و انتقالات تابستان امسال، عملاً شانسی برای آلونسو جهت حضور در ترکیب اصلی کهکشانی ها باقی نمی گذاشت و به همین جهت او ترجیح داد به بایرن مونیخ ملحق شود.

پیوستن آلونسو به بایرن مونیخ در حالی صورت گرفته که این تیم سه هافبک خود، خاوی مارتینس، باستین شواین اشتیاگر و تیاگو آلکانتارا را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و به همین دلیل انتظار می رود که پپ گواردیولا خیلی سریع او را در ترکیب اصلی تیم قرار دهد.

گفته می شود لوئیز گوستاوو، هافبک پیشین بایرن مونیخ که اکنون برای ولفسبورگ بازی می کند، این تیم را ترک خواهد کرد تا جای خالی را آلونسو را در رئال مادرید پر کند.