به گزارش مشرق، اما در همین اوصاف نیز هستند گروه هایی قدرتمند به لحاظ اقتصادی که برای در اختیار گرفتن سهام پرسپولیس کمین گرفته اند تا سر بزنگاه تور خود را پهن کنند. در واقع اوضاع مالی نه چندان مناسب باشگاه در ماه های اخیر شده تا حتی وزارت ورزش و جوانان نیز برای واگذاری سهام سرخابی ها چراغ سبز نشان دهد. از این رو نگاهی می اندازیم به رقبای متمولی که از حالا برای خرید پرسپولیس دور خیز کرده اند.

گروه اول: گلرخسار – پوستی

یکی از گروه هایی که مدت ها است به عنوان یکی از مشتریان پر و پا قرص پرسپولیس مکاتبات فراوان و همکاری تنگاتنگی را نیز با سران وزارت انجام داده مربوط به چهره اقتصادی معروف گلرخسار و محمد پوستی است. دو چهره حالا دیگر شناخته شده برای فوتبالی ها که البته ردپای حضور آنها در پرسپولیس نیز دیده می شود. این گروه که همکاری نزدیکی با وزارت دارند و در حال حاضر نیز پرسپولیس را به لحاظ مالی هندل می کنند از روز نخست حضورشان در پشت پرده سرخپوشان طبق قول و قراری که با خادم داشتند هیچ گاه نامشان به عنوان حامیان مالی پرسپولیس مطرح نشده است. البته از طرفی معاون پارلمانی وزارت نیز این وعده را به این گروه اقتصادی داده که در زمان واگذاری پرسپولیس مکاتبات مثبتی را با سازمان خصوصی سازی برای سپردن پرسپولیس به آنها انجام خواهد داد. در واقع به نوعی برای آنها ریش گرو خواهد گذاشت

گروه دوم: هدایتی و شرکا

اما گروه دیگری که برای در اختیار گرفتن سهام پرسپولیس همچون چند روز قبل اعلام آمادگی کرده است مربوط به هدایتی است. شخصیت شناخته شده ای که هفته گذشته رسما برای خرید بخشی از سهام پرسپولیس اعلام آمادگی کرد. عابر بانک که در چندین نوبت با خادم بر سر همین موضوع تشکیل جلسه داده بود امیدوار است که در آینده به هدف اصلی خود که مدیریت در پرسپولیس است برسد. اما نکته قابل تامل در روابط خادم و هدایتی به این موضوع برمی گردد که در یکی از جلسات خادم با اشاره به درخواست منع همکاری با هدایتی از سوی شهرداری های مناطق مختلف از عابربانک در این خصوص توضیح می خواهد که البته هدایتی نیز در پاسخ عنوان می کند که او نیز همانند سایر فعالان اقتصای درآمد و بدهی دارد. از سویی هدایتی مدعی می شود که اگر کسب و کار او با قانون مغایرت داشت قطعا شرایط دیگری انتظارش را می کشید. در واقع توضیحات هدایتی سبب شد تا خادم در یکی از مصاحبه هایش عنوان کند که رسیدگی به تخلفات اقتصادی افراد مربوط به حوزه کاری وزارت نمی شود و مشکلی برای همکاری با افرادی نظیر هدایتی ندارد. در واقع این موضع مثبت معاون پارلمانی وزارت نشان می دهد که هدایتی نیز از بخت مساوی با گروه اول برای در اختیار گرفتن سهام پرسپولیس برخوردار است.

گروه سوم: دوستان دایی

ضلع سوم مثلثخریداران سهام پرسپولیس در صورت خصوصی سازی این باشگاه به علی دایی و دوستانش ختم می شود. در واقع نکته جالب در مورد این گروه این است که آنها اولین نفراتی بودند که زمستان ۹۲ با خادم بر سر خرید پرسپولیس وارد مذاکره شدند. حتی قرار بود تا دوستان دایی بودجه ای ۴۰ میلیاردی را به ازای هر سال برای صرف امور مالی سرخپوشان کنار بگذارند که در آن برهه رقمی قابل توجه و چشمگیر بود. اما در حالی که تصور می شد سرنوشت پرسپولیس با شهریار و دوستانش گروه بخورد عدم ثبت برند پرسپولیس برخلاف ادعای مدیران سابق این باشگاه به خصوص محمد رویانیان باعثشد تا این گروه حتی پس از پیگیری های خادم و ثبت شرکت پرسپولیس از تصمیم خود عقب نشینی کنند. موضوعی که خادم از آن به عنوان اتفاق شب چهارشنبه سوری نام برده است.