به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سرمربی سابق فولاد خوزستان امروز مهمان برنامه ورزش و مردم بود. و ابتدا درباره جدایی کروش از فوتبال ایران حرف زد و گفت: «من در مدتی که پایم را عمل کرده ام سعی کرده ام کمتر مصاحبه کنم. باور کنید اگر می دانستم کروش امروز از ایران می رود باز هم حرفی در این مورد نمی زدم.»
او این را گفت و ادامه داد: «آرزوی من ماندن کروش در ایران است. جام ملت ها نزدیک است و مردم دوست دارند که ایران در اینر رقابت ها نتیجه بگیرد. من می گویم بهترین گزینه برای تیم ملی کروش است و خودم به شخصه به تیم ملی اصلا فکر نمی کنم. من یک ایرانی هستم و آرزویم موفقیت تیم ملی. یکی از دلایلی هم که حرف نمی زدم این بود که نمی خواستم خودم را مقابل تیم ملی قرار بدهم.»
مجری برنامه از او پرسید که چرا بعضی از مربیان ایرانی دوست ندارند کروش نتیجه بگیرد که فرکی این واکنش را نشان داد: «فکر نمی کنم این طور باشد. اینجا بحثسلیقه مطرح است. من می گویم چه با مربی ایرانی و چه مربی خارجی هیچ تضمینی برای نتیجه گرفتن وجود ندارد.»
فرکی سپس درباره قرارداد کروش حرف زد و گفت: «تا به حال وضعیت قرارداد سرمربی تیم ملی اینقدر مهم نشده بود. این بحثاز ورزش شروع شده و به سیاسی و ملی و پلیسی تبدیل شده است. حتی این ماجرا را به ۱ + ۵ هم ربط داده اند. من نمی دانم چرا این طور شده است. اما زمان خیلی کم است و نباید وقت را تلف کرد.»
۲۵۱ ۴۱