به گزارش مشرق، حسین فرکی در واکنش به خبر جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی ایران، گفت: من در آخرین برنامه «۹۰» ی که حضور داشتم گفتم که باید یک عمل پا انجام دهم و دقیقا از آن روز سه ماه گذشته است. در این فاصله بحثهای زیادی شده، اما من سعی کرده ام کمتر درباره تیم ملی ایران و باشگاه ها صحبت کنم و اگر می دانستم کی روش امروز از ایران می رود باز هم صحبتی نمی کردم.

وی افزود: آرزو می کنم کی روش در ایران بماند و در تیم ملی بماند. بحثما در جام ملت ها است. مردم می خواهند ما نتیجه بگیریم و به نظر من بهترین گزینه برای تیم ملی کی روش است و به شخصه به تیم ملی اصلا فکر نمی کنم.

سرمربی سابق فولاد اضافه کرد: آرزوی من موفقیت تیم ملی است و یکی از دلایلی که صحبت نمی کردم این بود که نمی خواستم خودم را مقابل تیم ملی قرار دهم.

او در پاسخ به این سوال که چرا برخی از مربیان ایرانی دوست ندارند کارلوس کی روش با تیم ملی نتیجه بگیرد؟ عنوان کرد: من فکر نمی کنم این مساله صحیح باشد. بحثروی سلایق است. شاید همین تفاوت سلایق باعثشده تا این حرف به ذهن تان بیاید. واقعیت این است که مربی چه داخلی و چه خارجی هیچ تضمینی برای نتیجه گرفتن وجود ندارد.

فرکی ادامه داد: البته یک نکته ای هم وجود دارد آن هم این که تاکنون هیچ وقت نشده که وضعیت قرارداد سرمربی تیم ملی اینقدر مهم شود. این قرارداد از یک بحثورزشی شروع شد و به سیاسی، ملی و در نهایت پلیسی تبدیل شد. ظاهرا آنقدر قرارداد کی روش مهم شده که مثل ۵ + ۱ به سیاست ارتباط داده شده است. این که چرا الان بحثقرارداد کی روش پلیسی شده واقعا معلوم نیست. مهم این است که زمان ما خیلی کم است و نباید حتی یک روز را هم از دست بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به کارت های جعلی بازیکنان فوتبال به خصوص بازیکنان تیم سابقش فولاد چیست؟ اظهار کرد: این یک مساله فوتبالی نیست. شاید در خیلی از رشته ها هم این مساله وجود داشته باشد و حتی بین قشر پزشک، کارمند و کارگر هم چنین چیزی وجود داشته باشد. به نظر من مقصر دریافت کننده نیست. مقصر کسانی هستند که این کارت ها را صادر می کنند و آن فضایی که باید از این مساله مواظبت کنند.