امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم های استقلال و گسترش فولاد تبریز، گفت: در ابتدا روز تولد حضرت معصومه را به همه شیعیان تبریک می گویم و امیدوارم به یمن این روز عزیز همه مریضان و به خصوص غلامحسین مظلومی که از بزرگان فوتبال و کشور ما است شفا پیدا کند. درباره بازی هم باید بگویم که ما در مسابقه قبل توانستیم با بازی خوب و منطقی ۳ امتیاز بگیریم اما در این چند روز به بازیکنان گفته ام که آن بازی دیگر به تاریخ پیوست.
وی ادامه داد: ما بازی های این تیم را آنالیز کردیم و می دانیم که آنها با فراز و نشیب بازی می کنند و مربی خوب و جوانی دارند که اگر بتوانیم از فضای بین آنها استفاده کنیم می توانیم برنده باشیم اما گسترش فولاد تیم جوانی است که خطرناک بازی می کند و مثل ابر بهاری می ماند.
قلعه نویی ادامه داد: هر جا تارتار بوده تیم هایش خوب و با برنامه بازی کرده اند. من مدیران این تیم را می شناسم که فوتبال را فقط به خاطر فوتبال می خواهند و به دنبال منافع نیستند.
وی افزود: فردا بازی سختی مقابل گسترش فولاد داریم اما اگر بازیکنانم مثل بازی با پیکان با انگیزه باشند می توانیم به هدف برسیم.
قلعه نویی درباره اظهارات تارتار که گفته بود تفاوت چندانی بین تیم ما و استقلال نیست، گفت: تفاوت ها در زمین مشخص می شود. اگر بازیکنان ما در زمین تلاش کنند ما کار خودمان را انجام خواهیم داد. این نظر آقای تارتار است و من به آن احترام می گذارم شاید او به این دلیل این را مطرح کرده که انگیزه تیمش را بالا ببرد اما مطمئن هستم فردا یک مسابقه زیبا خواهیم داشت چون زمین هم کیفیت خوبی دارد.
قلعه نویی با ابراز امیدواری مبنی بر بهبودی شرایط مهدی تاج، گفت: امیدوارم او هر چه سریعتر شرایط خوبش را پیدا کند چون کسی است که سال ها چه در فوتبال و چه در سازمان لیگ زحمت کشیده و جا دارد از او تشکر کنیم.
قلعه نویی در پاسخ به این سوال که تفاوت این استقلال و تیم سال ۸۳ را در چه جزئیاتی می بینید گفت: یکی از شاخصه های آن فوتبال هجومی است. ضمن آنکه در بازی های این استقلال هم گل زیاد دیده می شود. شاخصه مهم تر این تیم این است که تا دقایق پایانی میل به گلزنی و برد دارد.
وی تأکید کرد: این شاخصه ها باعثشده که به این شرایط برسیم اما هنوز با آن شرایط ایده آل فاصله داریم و هنوز تیم ما بالانس نیست اگر مصدومان ما اضافه شوند میانگین قدی ما بالاتر می رود ضمن آنکه یکسری بازیکن جدید آورده ایم که باید هماهنگ شوند. من خوشحالم که این تیم شبیه تیم سال ۸۳ است که مردم از آن انتظار دارند.
قلعه نویی در خصوص اینکه آیا از بدنسازی امیر مهریزی راضی است یا خیر، گفت: جا دارد از دکتر حاج قاسم تشکر کنم ولی مهریزی تحصیلات این کار را دارد ما در گذشته برنامه را خودمان می دادیم و مشورت هم می دادیم اما باید ببینیم در آینده خدا چه می خواهد.
قلعه نویی در ادامه صحبت هایش گفت: ما از هواداران استقلال توقع داریم که استقبال بیشتری داشته باشند چون آنها سرمایه های اصلی این ورزش و یار دوازدهم ما هستند.
سرمربی استقلال در خصوص اینکه به خاطر اینترنتی شدن بلیت ها استقبال کمتر می شود، گفت: هیچ اشکالی ندارد. به هر حال در خانواده ها یک نفر است که با اینترنت سر و کار داشته باشد در قدیم هم بانک های ما شرایط دیگر داشتند ولی وقتی به سمت تکنولوژی رفتند مردم استقبال بیشتری کردند.
وی درباره وضعیت گسترش فولاد افزود: ما این تیم را دست کم نمی گیریم چرا که تیم خطرناکی است و هیچ تیم ضعیفی در لیگ وجود ندارد.
قلعه نویی درباره مصدومان و محرومان استقلال برای بازی فردا تصریح کرد: صادقی و حنیف را نداریم اما سایر بازیکنان مثل خسرو حیدری در تمرینات حضور دارند و نظر نهایی را امشب برای ارنج می دهیم و اگر دکتر صلاح دانست این بازیکن بازی می کند وگرنه از سایر بازیکنان استفاده می کنیم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه گفته می شود نقش کرار جاسم در استقلال زیاد است، گفت: باید بگویم نقش پررنگ را استقلال دارد چرا که ما یک تیم هستیم و کرار هم در این پازل مثل سایر بازیکنان تعیین کننده است. کرار را من خودم به ایران آوردم و دوست داشتم به استقلال بیاید و حتی در تراکتورسازی هم پیگیر او بودم. کرار بازیکن بزرگی است و اگر بیشتر دقت کند می تواند در اروپا هم بازی کند و من این را به توره گفتم که تو ۵ میلیون دلار می ارزی که او به حرف من خندید و بعدا به موناکو رفت و فکر می کنم اگر کرار بیشتر تلاش کند می تواند او هم در اروپا بازی کند.
وی افزود: کرار بازیکن بزرگی است که نیاز به زمان دارد اما بازیکن بزرگ ما تیم استقلال است. شما به نیمکت مان نگاه کنید و لذت ببرید چرا که نیمکت شاداب داریم و بازیکن بزرگی مثل پژمان نوری با اینکه کم بازی می کند اما حضور پررنگی در فوتبال دارد و این می تواند الگوی خوبی برای بازیکنان باشد و به نظرم عامل اصلی نتیجه گیری ما همین است.
۲۵۱ ۴۱