کاوه علیاسماعیلی/ روز گذشته علیرضا رحیمی به همراه مدیرعامل سایر باشگاه های ایران به نشست کانون باشگاه ها رفت اما برخی رسانه ها موضوع حضور رحیمی در وزارت ورزش و جوانان را به اخراج او ربط دادند. به همین علت با رحیمی تماس گرفتیم تا از چند و چون ماجرا مطلع شویم.
*آقای رحیمی چرا به وزارت ورزش رفته بودید؟
نشست کانون باشگاه های ایران بود، ما را هم دعوت کردند و رفتیم. مباحثی در آن مطرح شد که کلی بود و به پرسپولیس ربطی نداشت.
*شایعه شده قرار بود شما را برکنار کنند؟!
نه آقا، این حرف ها دیگر چیست؟ نه من برکنار شدم نه بحثی در این مورد مطرح شد. رفتیم به کانون باشگاه​ها. هیج خبری نیست، خیال تان راحت.
*بعد از جلسه هم دوباره از علی دایی حمایت کردید، درست می گوییم؟
بله رسانه ها پرسیدند، من هم گفتم. البته برخی فقط در مورد قراردادها سؤال می پرسند نه دیگر مسائل!
*به هر حال قیمت قرارداد دایی آنقدر بالاست که باعثتعجب همه مردم شده است!
از من سؤال شد، من هم گفتم دایی قرارداد دارد. می دانم هجمه ها علیه من خیلی زیاد شده اما وقتی قرارداد دایی را به صورت شفاف بیان کرده ایم، دیگر نمی توانیم آن را کتمان کنیم. چه بگویم؟ ایشان یک قرارداد دارد که سال قبل امضا شده و ما هم آن را قبول داریم چون کاملاً قانونی است. ما هم باید به آن قرارداد احترام بگذاریم. حالا که باخته همه رفته اند سراغ قرارداد دایی؟ چرا روزی که تیم می برد، کسی نمی گفت قرارداد دایی چقدر است؟ او با همین قرارداد، پرسپولیس را به آسیا برد و نایب قهرمان لیگ کرد.
*به نظر می رسد شما هم به انتقادات عادت کرده باشید؟
صدبار که یک مطلب را نمی گویند. گفتند قرارداد این شکلی است، ما هم قبول کردیم. دیگر چه باید بگوییم؟ بحثنتیجه​گیری، بحثدیگری است. ایشان قراردادشان را علنی کرده اند و دیگر در این مورد نباید از من سؤال شود. من تا زمانی که مدیرعامل باشگاه باشم قاطعانه از علی دایی حمایت می کنم.
*ماجرای مهرداد پولادی به کجا کشید؟
پولادی با ما قرارداد دارد. به او گفتم بیا برویم فدراسیون و هر کدام مان مدارکی که داریم را رو کنیم. حق با هر کسی بود، بپذیرد. اگر پولادی در مقابل مسئولان فدراسیون ثابت کرد با ما قراردادی ندارد، من می پذیرم اما اگر چیز دیگری بود، او باید برگردد و به کارش با ما ادامه دهد.
*این همه روی شما و باشگاه پرسپولیس فشار بود که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد ولی آقای افشارزاده در مصاحبه ای گفت استقلال ۷۵ میلیارد تومان بدهی گذشته دارد و ۱۸ میلیارد تومان هم در این فصل بدهکار شده است. شما چه نظری در این مورد دارید؟
ما بی پول نبودیم اما…
*مصاحبه افشارزاده به نفع شما نشد؟
بله، بدهکاری ما در این فصل هم هیچ ربطی به علیرضا رحیمی ندارد. استقلال هم همین طور. ما هرچه درآمد داشتیم، خرج فوتبال کردیم و نباید حالا فشار روی من بگذارند که چرا باشگاه بدهکار است. این بدهی ها به گذشته مربوط می شود نه زمان مدیریت من در پرسپولیس و افشارزاده در استقلال. از بنده انتقاد می شود ولی کسی این طرف موضوع را نمی بیند. ما پول مان را خرج تیم بستن کرده ایم.
*رقم بدهی های پرسپولیس مشخص نشده است؟
کاری به این مسائل ندارم، ما برای تیم بستن مان مشکل مالی نداشتیم که بگوییم به خاطر بی پولی نتوانستیم تیم ببندیم. رقم بدهی های پرسپولیس هم هر وقت مشخص شد، پنهان نمی کنیم.
*امکان دارد با کادرفنی قبل از بازی با صبا جلسه ای بگذارید و در مورد نتایج به دست آمده و مشکلات فنی حرف بزنید؟
اجازه بدهید این موضوع را در باشگاه حل کنیم.
*شما به علی دایی اولتیماتوم داده بودید؟
نه آقا! این حرف ها نبود. دایی کارش را می کند و بحثاولتیماتوم دادن ما به او، فقط شایعه است که من تکذیب می کنم.
۴۳ ۴۳