آریا صالحی:۵ هفته و فقط دو امتیاز. پیکانی ها سقوط آزاد برای بازگشت به لیگ دسته اول را از همین هفته های ابتدایی شروع کرده اند و همانطور که تخته گاز به لیگ برتر آمدند، تخته گاز هم دارند به دسته اول سقوط می کنند. اما چرا پیکان که این همه خرج کرده است و با یک شخم زنی اساسی بازیکنان خودش را تغییر داده است نمی تواند در لیگ برتر نتیجه بگیرد؟
از همان روزی که صعود این تیم به لیگ برتر قطعی شد مسئولان این تیم صنعتی دست به کار شدند تا ستاره ها را سوار پیکان کنند. ستاره هایی که بعضی از آنها گران ترین بازیکن لیگ لقب گرفته اند و به نظر هنوز هم که هنوز است بازیکنی نتوانسته رکورد آنها را بشکند. پیکانی ها خیلی زود با دروازه بان استقلال وارد مذاکره شدند. آگاهی از اختلاف سید و امیر قلعه نویی فرصت خوبی بود تا رحمتی به پیشنهاد پیکانی ها جواب مثبت بدهد. بازیکنی که معروف است به بستن قراردادهای میلیاردی. هرچند رقم قرارداد او هیچ وقت به صورت علنی اعلام نمی شود اما همیشه یکی از گرانترین بازیکنان لیگ برتر است. بازیکنی که در چند سال گذشته در اوج بوده، در بهترین تیم های لیگ برتری بازی کرده و همیشه هم قرارداد های خوب بسته. آیا سید که فصل قبل و طبق آنچه که در رسانه عنوان شده بود بالای دو میلیارد گرفته است امسال با رقمی کمتر به پیکان رفته است؟
جی لوید ساموئل دیگر بازیکنی بود که امسال در تور پیکانی ها افتاد. ساموئل که یک راست از فوتبال انگلستان به ایران آمد و چند فصل را در استقلال بازی کرد بعید است رقم قراردادش میلیاردی نباشد. پیکانی ها که خیلی زود فصل نقل و انتقالات را شروع کرده بودند پس از توافق با این دو بازیکن با محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی، مهدی نوری و… به توافق رسیدند. آنها فراتر از یک تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر خرج کردند تا شاید امسال حرفی برای گفتن داشته باشند اما… جدول مسابقات چیز دیگری را نشان می دهد. نکته اینجاست که با وجود اتهام به پیکان برای خرج کردن های میلیاردی(حتی فراتر از سقف قرارداد) این تیم نه تنها نتیجه نگرفته است بلکه بازیکنان آن هم یک جورهایی هوایی شده اند. همین چند روز پیش بود که نصرت ایراندوست سرمربی ملوان در گفت وگویی عنوان کرد که فشنگچی دوست دارد دوباره به ملوان برگردد. یا روزی نیست که خبری درباره بازگشت رحمتی به استقلال و حتی انتقال او به سپاهان شنیده نشود. از طرفی پیکان یک چالش بزرگ دیگر هم دارد. منصور ابراهیم زده تقریبا چند فصلی می شود که با تیم های تحت هدایش نتایج خوبی نمی گیرد. شاید آخرین باری که او و تیمش با قاطعیت نتیجه می گرفتند به زمانی بر می گردد که منصور خان هدایت ذوب آهن را در سال های قبل برعهده داشت. او در سه سال قبل هدایت سه تیم نفت، راه آهن و پیکان را بر عهده داشته است که با هر دو تای اولی تا آستانه سقوط به لیگ دسته اول پیش رفته است و امسال هم اگر شرایط به هین منوال باشد بعید نیست که پیکان یکی از کاندیدای سقوط به لیگ دسته اول باشد.
۲۵۱ ۴۱