ملت ایران: امروز اولین جلسه ی تمرین تیم ملی برای انجام سه دیدار پایانی در راه رسیدن به جام جهانی زیر نظر کارلوس کی روش انجام شد. سرمربی پرتغالی تیم ملی، امروز تمرینات را با جدیت خاصی دنبال کرد. شهاب گردان که از حضور در تیم ملی انصراف داد به همراه مهرداد پولادی از غائبان تمرین امروز تیم ملی بودند.

در تمرینات امروز تیم ملی رحمان احمدی، حامد لک، سوشا مکانی، حسین ماهینی، محمدرضا خلعتبری، سید جلال حسینی، کریم انصاری فرد، رضا حقیقی، پژمان نوری، قاسم حدادی فر، بختیار رحمانی، محمد غلامی، محمد نوری، محمد نصرت، مهرداد اولادی، امید ابراهیمی، محسن مسلمان، غلامرضا رضایی، احسان حاج صفی، شجاع خلیل زاده، محمدرضا خانزاده و امیرحسین فشنگچی حضور داشتند و زیر نظر کادرفنی به تمرین پرداختند.

علیرضا منصوریان در تمرین تیم ملی با لباس ورزشی حضور داشت و حتی در لحظاتی که کارلوس کی روش با بازیکنان تیم ملی در مورد نحوه تمرینات صحبت می کرد در کنار کی روش بود. این حضور منصوریان باعثشد خبرنگاران حاضر در تمرین تیم ملی با کنجکاوی خاصی در مورد حضور منصوریان در اردوی تیم ملی از یکدیگر سؤال کنند. این شائبه به وجود آمده بود که منصوریان به کادر فنی تیم ملی اضافه شده است.

قبل از آغاز تمرین کارلوس کی روش برای بازیکنان تیم ملی در مورد نحوه آماده سازی تیم ملی برای مسابقات پیش رو توضیحاتی ارائه داد.

کارلوس کی روش بعد از اینکه دقایقی را برای بازیکنان صحبت کرد با محمد مهدی نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال و سرپرست فعلی تیم ملی نیز به مدت ۲۰ دقیقه جلسه ای داشت.

تعداد زیادی خبرنگاران رسانه ها و شبکه های خبری برای پوشش اولین جلسه تمرین تیم ملی در کمپ تیم های ملی حضور داشتند.

هر سه دروازه بان حاضر در اردوی تیم ملی زیر نظر مربی گلرها تمرینات ویژه مخصوص به خود را انجام می دادند.

محور اصلی برنامه های تمرینی ملی پوشان کارهای استقامتی بود که در بخش اول تمرین زیر نظر مربی بدنساز انجام می شد. بعد از آن ملی پوشان در یک سوم زمین کمپ تیم های ملی در قالب دو تیم سفید و قرمز به انجام بازی فوتبال پرداختند.

کارلوس کی روش مثل همیشه جدیت خاصی در تمرین صبح امروز داشت و حتی در نوع پاس هایی که ملی پوشان به یکدیگر می دادند، نکاتی را به آنها گوشزد می کرد.

در جریان بازی تمرینی بارها بازی را قطع کرده و نکاتی را به بازیکنان تذکر می داد. نکته جالب توجه در بازی تمرینی ملی پوشان اینکه هر ۱۰ دقیقه که از زمان مسابقه می گذشت به مدت ۵ دقیقه بازی قطع شده و ملی پوشان به کارهای استقامتی می پرداختند. این رویه در طول تمرین چند بار تکرار شد.

به نظر می رسد کارلوس کی روش بعد از حضور نزدیک به ۲ سال خود در ایران توانسته است تا حدودی مکالمه فارسی را یاد بگیرد. به طوری که وقتی چند تن از بازیکنان ملی پوش با رسانه ها مشغول مصاحبه بودند کارلوس کی روش با زبان فارسی با آنها سلام وعلیک کرد. حتی وقتی بازیکنانی مانند خلعتبری در جریان تمرین صاحب توپ می شدند و از جناحین حرکت می کردند کی روش به زبان فارسی به آنها می گفت توپ را روی دروازه ارسال کن. او حتی با خبرنگاران نیز به زبان فارسی سلام وعلیک کرد. این موضوع در نوع خود جالب توجه بود که کی روش توانسته اصطلاحات فوتبالی را به زبان فارسی بیان کند.