به گزار ش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی کفاشیان امشب مهمان تلفنی برنامه نود بود تا درباره آخرین وضعیت کارلوس کروش و حرف هایی که وزیر ورزش در بعد از ظهر دوشنبه زده بود حرف بزند. او در ابتدا گفت: «ما در نهایت با کروش حرف زدیم و قرار شده تا یک قرارداد چهارساله را امضا کنیم. قراردادی که چند مرحله دارد. یکی تا جام ملت های آسیا، یک مرحله از جام ملت ها تا صعود به جام جهانی و یک مرحله هم پس از صعود به جام جهانی. ما صحبت کرده ایم و بر سر مسائل مالی و خیلی چیزهای دیگر به تفاهم رسیده ایم. اختلاف ما تنها در راستای مسائل نوشتاری بود که بحثفسخ قرارداد هم در آن گنجانده شده است. اتفاقا نیم ساعت پیش این متن به مرحله نهایی رسید و آن را به یک کارشناس حقوقی در خارج از فدراسیون هم داده ایم تا پس از بررسی آن نظر خودش را درباره این متن اعلام کند. ما می خواهیم شرایط فسخ طوری باشد که به نفع دو طرف باشد.»
در همین لحظه فردوسی پور پرسید که شما قبلا هر زمانی که قرارداد کروش را فسخ می کردید باید به او خسارت می دادید. حالا اگر خدای ناکرده در جام ملت ها نتیجه نگیریم شرایط چطور است و تا چه زمانی باید به او حقوق بدهید که کفاشیان گفت: «اگر این اتفاق بیفتد مبلغ کمتری به او می دهیم.»
عادل از او درباره مصاحبه گودرزی وزیر ورزش و جوانان سوال کرد. او گفته بود که اگر در فدراسیون فوتبال اشتباهی شود آنها کفاشیان را برکنار می کنند. کفاشیان در این مورد هم گفت: «گودرزی یکی از اعضای مجمع فدراسیون است. ایشان درست گفته اند. مجمع ما هر زمانی که بخواهد می تواند تشکیل جلسه بدهد و رییس را استیضاح کند. این کار دخالت در امور فدراسیون به حساب نمی آید.»
فردوسی پور دوباره پرسید شما کماکان نمی خواهید تغییری در بین زیردستان خود بدهید که رییس فدراسیون فوتبال این واکنش را نشان داد: «در اساسنامه ما آمده است که عزل و نصب هر یک از اعضای هیات رییسه فدراسیون باید در مجمع باشد.» در همین لحظه مجری برنامه نود گفت: «اما الان آقای نصیر زاده یک قانون رو می کند که می شود این کار را انجام داد.» حرفی که باعثشد تا کفاشیان این واکنش را داشته باشد: «نه این طور نیست. طبق ماده ۳۳ فدراسیون تمامی اعضای هیات رییسه باید توسط مجمع انتخاب با برکنار شوند.»
این را باید شما درخواست بدهید؟ این سوال را فردوسی پور پرسید. «باید در مجمع پیشنهاد شود اما سایر کمیته ها را خودمان می توانیم تغییر بدهیم. در هر صورت وزارتخانه به عنوان متولی ورزش حق دارد و می تواند نظر بدهد. آنها دلسوز ورزش هستند و البته نگرانند. ما باید کارها را با آنها هماهنگ کنیم.»
۲۵۱ ۴۱