به گزارش مشرق،همایون بهزادی در مراسم تجلیل از خودش و غلامحسین مظلومی گفت: خیلی خوشحالم از اینکه می بینم تلفیقی از جوانان بهزیستی با یکدیگر فوتبال بازی می کنند و واقعا خوشحال شدم.

وی افزود: غلامحسین مظلومی دوست من است که با او خاطرات زیادی دارم امیدوارم هر چه زودتر سلامتی خود را بازیابد و به جامعه بازگردد. من کوچکتر از آنم که این حرف ها را بزنم.

پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه تصریح کرد: امیدوارم دست اندرکاران بالایی ورزش مثل تمام این دنیا این مراسم های تجلیل را برگزار کنند. البته باید اطلاع رسانی بهتر انجام می شد تا مسئولان بیشتری به این مراسم می آمدند. امیدوارم این قبیل کارها ادامه پیدا کند. باید تا افراد زنده هستند به یادشان باشیم. اکنون افسردگی دارم و به شدت بیمارم اما با دیدن دوستان و بچه های فوتبالی بسیار خوشحال شدم.

وی در مورد اینکه آیا خاطره ای از دربی معروف سال ۵۲ که با پیروزی ۶ بر صفر پرسپولیس به اتمام رسید، دارد، عنوان کرد: یک روز جوان بودم و دنبال این حرف ها می گشتیم اما این حرف ها برای زمان جوانی است. اکنون که پیر شدیم باید به فکر خوردن باشیم تا زدن و گل زدن. استقلال همیشه برای ما رقیب خوبی بوده است و خوشحالم که آتیلا حجازی را در این مکان می بینم و با دیدن او یاد ناصر حجازی افتادم.

بهزادی که ملقب به سرطلایی فوتبال ایران است، در پاسخ به سوالی در مورد اینکه کدام گلش را بیشتر از سایر گل هایی که زده دوست دارد، خاطرنشان کرد: یک وقت شما گلی را می زنید که بسیار حساس است و این گل از گلی که قشنگ به ثمر رسیده برایتان جذاب تر است. گلی که در دیدار تیم ملی فوتبال ایران و رژیم غاصب صهیونیستی به ثمر رساندم بسیار حساس بود که شیرینی دیگری داشت.

گل قشنگ هم زیاد زدم یک گل از فاصله ۵۰ متری به تیم ملی پاکستان زدم که دومی اش دیگر زده نشده است. گل دیگری هم که در دربی شش تایی ها زدم بسیار قشنگ بود. روی آن گل علی پروین به من پاس داد در مقابل سکوها در حالیکه پشتم به دروازه بود صاحب توپ شدم که با یک چرخش و شوت محکم توپ را به گوشه دروازه فرستادم. ضربه سر هم تا دلتان بخواهد به گل تبدیل کردم.

بهزادی در پایان در مورد شرایط پرسپولیس عنوان کرد: فوتبال همین است و یک روز آن ور سکه خودش را به شما نشان می دهد. باید تحمل داشته باشیم تا یک غوره سردی مان نشود و با یک مویز نیز گرمی مان نکند. تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۰۲ در مرحله گروهی حذف شد، اسپانیا، انگلیس و ایتالیا در جام جهانی اخیر از گروه شان بالا نیامدند آیا آنها باید در فوتبال خود را تخته می کردند؟ این کشورها با برنامه ریزی و مطمئنا در آینده قوی تر خواهند شد پس این نشان می دهد فوتبال جذابیت زیادی دارد و باید همیشه تلاش کنیم.