به گزارش مشرق،افتتاح ورزشگاه امجدیه و نحوه نامگذاری این ورزشگاه در نوع خود جالب توجه بود. در سال ۱۳۰۶ خورشیدی، ده سال پیش از آن که فدراسیون فوتبال ایران تأسیس شود، زمین ورزشگاه امجدیه با لایحه ای که در مجلس تصویب شد برای احداثیک زمین رسمی فوتبال خریداری شد. به گفته پیشکسوتان فوتبال تهران که لقب بهترین زمین خاکی دنیا به این زمین داده بودند، زمین های مربوط به ورزشگاه، برای شخصی به نام امجد خان بوده است که قصد داشته این زمین ها را متری ۲ ریال بفروشد. با این حال امجد خان به شرط اینکه ورزشگاه به نام وی بشود، زمینش را هر متر به مبلغ ۱۰ شاهی ارزانتر فروخت و این ورزشگاه به نام امجدیه شد.
این ورزشگاه محل بسیاری از رویدادهای تاریخی و به یاد ماندنی فوتبال ایران بوده است. نخستین راهیابی فوتبال ایران به بازی های المپیک توکیو ۱۹۶۴ با پیروزی بر هندوستان، نخستین قهرمانی جام ملت های آسیا با پیروزی بر تیم اسرائیل، و نخستین قهرمانی در جام باشگاه های آسیا در امجدیه صورت گرفت.


ورزشگاه امجدیه در دهه های سی و چهل خورشیدی

در یکی از مسابقات سال ۱۳۴۷ در استادیوم امجدیه که بیش از ۳۰ هزار نفر تماشاگر به استادیوم آمده و شمار بسیاری در بیرون از ورزشگاه ماندند مسئولان وقت را بر آن داشت تا آغاز به ساخت ورزشگاه آزادی نمایند. ورزشگاه امجدیه پس از انقلاب به نام شهید علی اکبر شیرودی خلبان هوانیروز ارتش در جنگ ایران و عراق نام گذاری شد.