به نقل از پایگاه خبری aki روبرتو باجو اسطوره اسبق فوتبال ایتالیا که توسط میتو رنتزی وزیر ایتالیا رییس شورای اتحادیه اروپا به چالش سطل آب یخ به منظور مبارزه با بیمارهای لاعلاج عصبی عضلانی sla دعوت شد گفت: من می‌خواهم از نخست وزیر به دلیل تماسی که با من داشت تشکر کنم وهمکاری خود را با دعوت وی به طور رسمی اعلام نمایم من از همین جا از میشل پلاتینی رییس اتحادیه فوتبال اروپا و سپ بلاتر رییس فیفا دعوت می‌کنم تا برای مبارزه با این بیمارهی در چالش سطل آب یخ شرکت کنند این بیماری قبلا از فوتبال ایتالیا قربانی گرفته است که من می‌توانم به استفانو بورگونوو قهرمانی فیورنتینا و میلان اشاره کرد که به دلیل sla جانش را از دست داد.

جالب اینجاست که رییس فدراسیون فوتبال ایتالیا هم توسط آندره آنیلی رییس باشگاه یوونتوس به این چالش دعوت شد طی پیامی اعلام کرد که با کمال میل درخواست رییس باشگاه یوونتوس را قبول کرد و در این چالش شرکت می‌کنم وظیفه شخصی من این است با بیمار sla مبارزه کنم.

فدراسیون فوتبال ایتالیا هم در این جهت اقدامات موثری انجام خواهد داد در این میان رسانه‌های خبری در ایتالیا اعلام کردند که آنیلی رییس باشگاه یوونتوس هم توسط جووانی مالاگو رییس کمیته المپیک ایتالیا و همچنین دامیارنو تومازی رییس کمیته داوران ایتالیا به این مسابقه دعوت شده است.

مالاگو رییس کمیته ملی المپیک ایتالبا هم با قبول شرکت در این چالش در مصاحبه‌ای تاکید کرد: کمک مالی من به نفع موسسه استفانو پورگونوو که سالها پیش به دلیل بیماری sla جان سپرد خرج خواهد شد. من هفته آینده با فدریکا پلگرنی برای مبارزه با بیماری sla در این چالش شرکت کرده و کمک مالی خود را در اختیار موسسه نامبرده قرار خواهم داد.

گفتنی است مبارزه با این بیماری در ایتالیا طی چند روز اخیر به یک جنبش تبدیل شده است و بسیاری از ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی اعلام آمادگی کرده‌اند تا در چالش سطل آب یخ شرکت کرده تا کمک مالی به موسسه مبارزه با بیماری sla داشته باشند.
این هزینه ها صرف تحقیق برای چگونگی درمان این بیماری خواهد شد