به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این تیم، بازی ۲ بر صفر باخته مقابل صبای قم در خانه را با برتری ۴ بر ۲ به اتمام رساند. رسول خطیبی حالا یکی از مربیان موفق هفته به شمار می رود و به همین علت چند دقیقه ای با او گپ زدیم:
*قبول دارید حفظ نتیجه ۲ بر صفر برای هر مربی سخت است؟
بله، این نتیجه هم می تواند باعثشکست تان شود و هم زمینه ساز پیروزی پر گل. خدا را شکر که این بار شانس با ما همراه بود.
*نیمه اول چقدر بد بودید!
بله اشتباهات فردی مان بسیار زیاد بود. در نیمه اول می دانستم از عمق ممکن است ضربه بخوریم و به بازیکنان هم گفته بودم ولی اشتباه احمد کامدار و بعد هم آن پنالتی عجیب، کارمان را خیلی سخت کرد ولی در نیمه دوم به بازی برگشتیم. توپ های مان به گل رفت و تعویض های مان هم جواب داد.
*شما هفته قبل شکست خوردید آن هم در مشهد ومقابل پدیده، بعد هم تراکتور به دعوای خانوادگی وارد شد و… چگونه توانستید به این بازی برگردید؟
بله اتفاقات زیادی رخ داد اما بچه ها بعد از صحبت با مدیرعامل باشگاه توانستند خودشان را خالی کنند و در بهترین شرایط روحی به میدان رفتند. روحیه بالای بچه ها بود که ما را به پیروزی رساند. در ضمن طی هفته گذشته تمرینات خوبی داشتیم و آنالیزمان از صبا جواب داد.
*چرا بازیکنان تان در زمین بازی اینقدر بر سر یکدیگر داد و فریاد می کشند؟!
نه من این موضوع را قبول ندارم. به بازیکنانم گفتم در زمین بازی ارتباط کلامی داشته باشند ولی هرگز کسی به بازیکن کناری اش توهین نمی کند. احمد کامدار اشتباه کرد و گل اول را خوردیم ولی بازیکنان از او دلجویی کردند و دیدید که با اتحاد کامل، به بازی برگشتیم. در تیم من کسی حق توهین به بازیکنانش را ندارد.
*از ادینهو راضی بودید؟
از تک تک بازیکنانم راضی هستم. آنها فوق العاده بودند، ادینهو هم یکی از این بازیکنان بود. او می تواند شرایط بازی را عوض کند اما یادتان نرود پیروزی مقابل صبا به خاطر تلاش همه بازیکنان به دست آمد.
*ماجرای پنالتی تان چه بود؟ چرا ادینهو ضربه پنالتی را نزد؟
ما سه پنالتی زن داریم، مهدی کیانی، حبیب گردانی و محمد ایرانپوریان. اصلا ادینهو در لیست پنالتی زنان ما نیست چون او دوست دارد ضربه کاشته بزند و در تمرینات، فقط ایستگاهی ها را می زند. از طرفی، شاید آقای گلی برای مان مهم باشد ولی بیشتر از همه چیز به موفقیت تیم فکر می کنم.
*چرا خیلی ها ادینهو را با زمان حضور جاسم کرار در تراکتورسازی مقایسه می کنند؟
من دوست ندارم این مقایسه صورت بگیرد و به بازیکنان تیم های دیگر کاری ندارم ولی ادینهو توانست به راحتی با سایر بازیکنان ارتباط برقرار کند. او یک بازیکن حرفه ایست و می تواند به ما در ادامه لیگ کمک کند.
*چرا تماشاگران به ورزشگاه نمی آیند؟ هنوز با شما و تیم تان قهر هستند؟
نمی دانم موضوع چیست اما همان تعدادی که آمده بودند، برای تیم سنگ تمام گذاشتند. دست شان درد نکند، آنها صاحب این پیروزی بودند. وقتی با حساب ۲ بر صفر عقب افتادیم، بازیکنان کمی نگران شدند اما هواداران از روی سکو، شعار عیبی یوخ را خواندند و همین کافی بود تا به بازی برگردیم.
*و حرف آخر؟
بازی بعدی هم در تبریز میزبانیم؛ با نفت مسجدسلیمان بازی داریم. امیدوارم هواداران بیایند. واقعا جای ۷۰ هزار نفر در بازی با صبا خالی بود تا از این برد کیف کنند اما دعا می کنم آنها برای بازی با نفت مسجدسلیمان بیایند و تیم جدیدشان را ببینند. این تیم حمایت شود، مدعی باقی می ماند.
۲۵۲ ۴۱