علی بنی شیخ الاسلامی:هم علی کفاشیان این را خوب فهمیده که بندهای جدیدی به قرارداد کروش اضافه کرده و هم کروش که با امضای قرارداد جدید، مخالفت کرده است.
او به فدراسیون فوتبال تا امروز مهلت داده که بندهای قرارداد وی را اصلاح کنند در غیر این صورت برای همیشه از ایران می رود و شاید در آینده فقط به عنوان توریست برگردد!
علی کفاشیان هم بی میل نیست که سیاست های وزارت ورزش و جوانان را پیاده کند چون می داند اگر با این سیاست ها مخالفت کند، چه بسا با چالش جدی در مدیریت فوتبال و همچنین تأمین منابع مالی برای اداره فوتبال مواجه شود. علی کفاشیان پیش از این با به خدمت گیری علی دایی و همچنین برکناری او نشان داد که تابع مدیران بالادستی است!
با خروج کروش از ایران و با توجه به فرصت کم باقی مانده تا جام ملت های آسیا، حسین فرکی مربی تیم ملی خواهد شد. او اگر در جام ملت های آسیا موفق شود، طبیعتاً در مسیر صعود به جام جهانی هم همراه ما خواهد بود، در غیر این صورت مربی خارجی بعد از جام ملت های آسیا جایگزین خواهد شد. سیاستی که قرار بود عیناً بعد از جام جهانی پیاده شود اما بازی خوب تیم ملی در دیدار با آرژانتین و حمایت افکار عمومی و رسانه ها از کروش راه جدیدی را جلوی روی فدراسیون فوتبال قرار داد که این راه، تمدید قرارداد کروش بود.
وقتی وزیر در صبح روز تمدید قرارداد کروش می گوید او بهترین مربی خارجی نیست، نشان می دهد که کروش باید برود و دیگر از دست علی کفاشیان هم کاری برنمی آید.
چالش های جدی بین علی کفاشیان و کروش هیچ گاه رسانه ای نشد اما همه آنهایی که در برزیل در اردو و کنار تیم ملی بودند، خوب می دانند چه اختلافی بین طرفین در مورد پاداش نقدی به ملی پوشان به وجود آمد. البته با رفتن کروش از تیم ملی علی کفاشیان خطاب به مردم خواهد گفت من تلاش خود را برای تمدید قرارداد کروش انجام دادم اما او به پیشنهادهای ما برای ادامه حضور در تهران مخالفت کرد اما کروش می گوید این روزها از سمت فدراسیون فوتبال در حال بازی خوردن است.
این داستان امشب تمام می شود؛ یا با تمدید قرارداد کروش یا با رفتن او از تهران که دومی محتمل تر است.
۲۵۱ ۴۱