ملت ایران: آرین روبن ستاره هلندی باشگاه بایرن مونیخ در صحبت هایی انتشار اخباری مبنی بر احتمال انتقالش به باشگاه منچسترسیتی را رد کرد و گفت که انگیزه ای برای ترک بایرن مونیخ نمی بیند.
این طور شنیده می شود که پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی و فصل آینده باواریایی ها در صحبت هایی گفته که روی این ستاره هلندی حساب ویژه ای باز نخواهد کردو همین صحبت ها گمانه زنی ها در مورد جدایی احتمالی روبن از بایرن و حضورش در تیمی انگلیسی را افزایش داده
شنیده می شود که منچسترسیتی به دنبال جذب روبن است اما این ستاره هلندی به این صحبت ها اهمیت زیادی نمی دهد.
روبن ۲۹ ساله در کنفرانس خبری اش در روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: «هنوز دو سال دیگر از قرارداد من با بایرن باقی مانده؛ پس چرا باید بروم؟ همه چیز به عملکرد من در زمین چمن بستگی دارد و در بازیهای قبلی نشان داده ام که می توانم در بایرن موفق بوده و در موفقیت های تیم همکاری کنم و شریک باشم. درماه گذشته گمانه زنی های زیادی وجود داشت ولی من تنها برروی یک چیز تمرکز کرده ام و آن هم عملکردم در بایرن است. تمام این گمانه زنی ها در هفته های اخیر شدت هم گرفته. ما می خواهیم در روز ۲۵ ماه می ودرفینال ومبلی به قهرمانی برسیم و این تنها چیز مهم برای ماست.»
بایرن بعد از برد ۰-۷ مقابل بارسلونا در دو بازی رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، حالا مدعی اصلی برد در فینال ومبلی است و روبن دراین باره گفته: «ما می خواهیم قهرمان شویم. چنین توقعی از خودمان داریم تا در فینال ومبلی به قهرمانی برسیم و تمام توانمان را برای رسیدن به این خواسته به کار می گیریم. نباید به باخت دراین بازی فکر کنیم.»
روبن که ۶۳ بازی ملی برای تیم ملی هلند انجام داده در سال ۲۰۰۹ ازرئال مادرید جدا شدو به بایرن مونیخ پیوست