به گزارش ملت ایران به نقل از گل - باستین شواین اشتایگر ستاره آلمانی و باتجربه باشگاه بایرن مونیخ در صحبت هایی اعلام کرد که از نظر روانی آماده است تا در صورت لزوم در فینال لیگ قهرمانان اروپا پشت ضربه پنالتی قرار بگیرد و برای تیمش پنالتی بزند. این درحالی است که او فصل گذشته و در فینال اروپایی یک ضربه حساس پنالتی را از دست داده بود.
این بازیکن ۲۸ ساله در فینال پارسال لیگ قهرمانان اروپا در آلیانس آرنا پنالتی را از دست داد که با این ناکامی رسما شرایط برای قهرمانی چلسی در اروپا جور شد.
اما حالا شواین اشتایگر در صحبت هایی اعلام کرده که در صورتی که در فینال امسال لیگ قهرمانان اروپا، و در بازی با بوروسیا دورتموند، دوباره نیاز به زدن ضربه پنالتی شود، او آمادگی این کار را دارد.
شواینی در صحبت هایی به خبرنگاران گفت: «خب… ما این را با بهترین اهداف وخواسته ها تمرین می کنیم. گاهی وقتها کار خوب پیش نمی رود. اگر لازم باشد من یک ضربه پنالتی دیگر می زنم وبه تلاش کردنم در مسیر مبدل ساختن ضربات پنالتی ام به گل ادامه می دهم. کاملا روشن است؛ اگر سرمربی تیم بخواهد که من پنالتی بزنم، پشت توپ قرار خواهم گرفت.»
شاگردان یوپ هاینکس چند هفته پیش قهرمانی شان را در رقابت های بوندس لیگا مسجل کرده بودند ودر روز ۲۵ ماه می در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل شاگردان یورگن کلوپ به میدان می روند. آنها فینال جام حذفی آلمان مقابل اشتوتگارت را هم پیش رو دارند و در صورت برد دراین دو بازی، می توانند قهرمانی سه گانه رویایی ای را فتح کنند.