به گزارشمشرق، محمود گودرزی ظهر امروز در حاشیه سفر به استان سمنان و بازدید از طرح های ورزشی شهرستان گرمسار، در نشستی در فرمانداری گرمسار شرکت کرد و اظهار داشت: منابع مالی مورد نیاز برای ساخت شمار زیادی از پروژه های ورزشی در کشور دیده نشده است.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر لزوم پیش بینی اعتبارات مورد نیاز این وزارتخانه در این بخش تصریح کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی باید اولویت نخست باشد و امروز نیز در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

گودرزی اضافه کرد: شمار زیادی از طرح های ورزشی در سال های اخیر در کشور کلنگ زنی شده که برای به سرانجام رساندن آنها سال های زیادی زمان لازم است و حتی در برخی پروژه های در دست اجرا در کشور، به علت نبود اعتبار، بهره برداری نهایی ممکن است به حدود ۴۰ سال دیگر زمان نیاز داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به اعتباراتی که تا امروز در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است، تردیدی وجود ندارد که تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی موجود در کشور مدت ها زمان می برد.

گودرزی با اشاره به شمار زیاد پروژه های کلنگ زنی شده در استان های مختلف کشور ادامه داد: وزارت ورزش موظف است تا این طرح ها را تکمیل کند و به بهره برداری برساند؛ گر چه کار سختی است.

وی تصریح کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام به سال ها زمان نیاز دارد و وضع اعتباری وزارت ورزش و جوانان به گونه ای است شاید سال های سال زمان نیاز باشد تا همه این طرح ها به نتیجه نهایی برسند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: این در حالی است که ممکون بوده شماری از این پروژه ها، به دلیل شرایط محیطی تخریب شده و در نهایت به آثار و خرابه های باستانی مبدل شوند.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: مسایل و مشکلات متعددی در حوزه پروژه های ورزشی در استان های مختلف کشور وجود دارد که باید رسیدگی و برطرف شود.

گودرزی افزود: در برهه کنونی، بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ پروژه نیمه تمام در بخش ورزش در کشور وجود دارد که نیاز بالای اعتباری دارند.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ها را ۶۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و خواستار توجه بیشتر به این طرح ها شد.