به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعد از یک شکست بحثبرانگیز در اصفهان شاگردان امیر قلعه نویی در ورزشگاه آزادی و مقابل دیدگان هوادارانشان به مصاف سایپا رفتند. بازی راس ساعت ۱۹:۱۵ با سوت یدالله جهانبازی آغاز شد. در دقایق ابتدایی آبی پوشان می خواستند از شرایط میزبانی خود استفاده کنند و روی دروازه سایپا حملاتی را ترتیب دادند اما هیچکدام ثمری نداشت. قلعه نویی تغییراتی را در تاکتیک تیمش ایجاد کرده بود که از جمله آن چرخش دائمی خسرو حیدری در نقاط مختلف زمین بود. در حالی که بازی متعادل دنبال می شد یعقوب کریمی روی یک اشتباه توپ را به شکوری داد اما او در موقعیت تک به تک با دروازه بان نتوانست دروازه استقلال را باز کند. تنها چند لحظه بعد همین بازیکن با یک شلیک مهار نشدنی از پشت محوطه جریمه محسن فروزان را تسلیم خود کرد تا سایپا با یک گل پیش بیفتد. بعد از این گل استقلالی ها برای جبران نتیجه تمام تلاش خود را به کار گرفتند. از طرفی حرکات سریع کاوه رضایی در ضد حملات برای مدافعان آبی پوش دردسرساز شده بود. بهترین موقعیت استقلال در دقیقه ۲۹ بازی به دست آمد که سجاد شهباززاده با بی دقتی توپ را به بیرون زد. شاگردان قلعه نویی نبض بازی را دست گرفته بودند و سرانجام در دقیقه ۳۳ کار را به تساوی کشاندند. میلاد فخرالدینی با یک پرتاب اوت دستی توپ را به جاسم کرار رساند و این بازیکن عراقی با یک حرکت آکروباتیک به زیبایی توپ را وارد دروازه کرد تا ورزشگاه غرق در شادی شود. در نهایت چهل و پنج دقیقه نخست این مسابقه با همین نتیجه به پایان رسید.
با شروع نیمه دوم آندرانیک تیموریان که پیش از این روی نیمکت بود و در صحنه هایی به بازیکنان دستور فنی می داد، جانشین آرش برهانی در زمین شد. هر چند این تعویض قابل پیش بینی بود چرا که در نیمه نخست امیر قلعه نویی بارها نسبت به عملکرد برهانی معترض شد. تنها چند دقیقه از نیمه دوم این مسابقه گذشته بود که سایپا با خطای آندو صاحب یک ضربه پنالتی شد. در این زمان مهدی شیری پشت توپ ایستاد و با شوت محکم دروازه استقلال را فرو ریخت تا تیم مجید جلالی باز هم از حریف خود پیش بیفتد. در ادامه استقلالی ها چیزی برای از دست دادن نداشتند و سراپا حمله شدند. دقیقه ۶۴ تماشاگران حاضر در ورزشگاه باز هم شاهد یک سوپر گل دیگر بودند. استقلالی ها از فاصله نسبتا دور صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و این بار امید ابراهیمی پشت توپ قرار گرفت و با یک شوت دیدنی طاق دروازه سایپا را هدف گرفت تا بازی ۲-۲ مساوی شود. بعد از این گل روحیه آبی پوشان بالا رفته بود اما در مقابل بازیکنان سایپا هم راه ها را برای گل سوم استقلال بسته بودند. در حالی که این دیدار با همین نتیجه رو به پایان بود، در دقیقه ۹۱ باز هم امید ابراهیمی روی یک ارسال و در شلوغی محوطه جریمه سایپا گل سوم را به ثمر رساند تا تیمش را صاحب ۳ امتیاز شیرین کند و یک شبه به قهرمان هواداران تبدیل شود. بدین ترتیب استقلال ۹ امتیازی شد و پشت سر سپاهان و فولاد در رده سوم قرار گرفت. سایپا هم با همان ۳ امتیاز جایگاه یازدهم را از آن خود کرد.
در دیگر بازی همزمان در اصفهان تیم ذوب آهن میزبان راه آهن بود که در نهایت مصاف دو مربی پرسپولیس یعنی یحیی گل محمدی و حمید استیلی با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. در این مسابقه محسن مسلمان(دقیقه ۳۳) و هادی محمدی(دقیقه ۹۶) برای ذوب آهن و رامین رضائیان(دقیقه ۲۷) و امین منوچهری(دقیقه ۴۱) برای راه آهن گلزنی کردند.
نتایج دیگر بازی های هفته چهارم لیگ برتر به شرح زیر است:
صبای قم ۲ - نفت مسجد سلیمان ۰
فولاد ۱ - استقلال خوزستان ۰
۲۵۲ ۴۱