مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که دربی تهران از دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ مهمتر نیست.
مایکل اومانیا در مورد حضورش در پرسپولیس، شناختش از سید جلال حسینی، تجربه ای که از حضور در دو دوره جام جهانی دارد، دربی تهران و… صحبت هایی را انجام داد که در زیر می خوانید:
* چه شد که پیشنهاد پرسپولیس را قبول کردی؟
بعد از جام جهانی از کشورهای آمریکای مرکزی پیشنهاداتی برای بازی داشتم اما خیلی علاقمند بودم تا در آسیا و خاورمیانه بازی کنم. ابتدا وقتی پیشنهاد پرسپولیس مطرح شد آن را جدی نگرفتم اما پس از تحقیق در مورد این تیم و مطالعه سوابق آن، تصمیم گرفتم به پرسپولیس بپیوندم.
* پس حتماً با مبلغ زیادی حاضر شدی به پرسپولیس بیایی؟
اینطور نیست. قرار داد من با پرسپولیس بسیار معقول است.
* بعد از اینکه به پرسپولیس آمدی در یکی از سایت های ایرانی باشگاه های جدید تو و کیلور ناواس، دروازه بان تیم ملی کاستاریکا مقایسه شد. نظرت در مورد این مقایسه چیست؟
اگر ناواس به رئال رفته باید ببینید که باشگاه قبلی اش چه بوده است. ناواس پیش از جام جهانی در لوانته بازی می کرد و طبیعی است که بعد از جام جهانی به تیمی مثل رئال مادرید برود اما من در لیگ کاستاریکا که لیگ مطرحی در جهان نیست، بازی می کردم.
* حتماً می دانی به جای سید جلال حسینی به پرسپولیس آمدی، از این بازیکن شناختی داری؟
شناخت زیادی از این بازیکن ندارم اما می دانم که خط دفاع پرسپولیس با او فصل گذشته آمار فوق العاده ای داشته است. با این شرایط حسینی حتماً بازیکن بزرگی است که چنین آماری را به همراه دیگر مدافعان پرسپولیس به جا گذاشته است.
* فکر می کنی تجربه تو این فصل به کمک پرسپولیس بیاید؟
من در دو جام جهانی بای کرده و در عرصه باشگاهی هم قهرمانی های زیادی کسب کرده ام. من به پرسپولیس آمده ام تا قهرمان شوم نه اینکه بازنده باشم.
* آمادگی بدنی ات در اولین تمرین پرسپولیس برای خیلی ها تحسین برانگیز بوده است.
بعد از جام جهانی چند روزی استراحت کردم اما با اینکه با تیم باشگاهی ام قرارداد نداشتم در تمرینات شرکت می کردم و حتی مربی بدنساز اختصاصی هم داشتم.
* پس با این شرایط می توانی به زودی برای پرسپولیس به میدان بروی؟
در این مورد سرمربی تصمیم می گیرد. من از نظر بدنی مشکلی ندارم اما قطعاً با دیگر بازیکنان هماهنگ نیستم.
* انگار نیامده با نیلسون دوست شدی، از او شناخت قبلی داشتی؟
شناختی وجود نداشت اما در این چند روز با هم دوست شدیم. بالاخره من و نیلسون بازیکنان خارجی پرسپولیس هستیم.
* قرار است در پرسپولیس چه شماره ای بپوشی؟
من عاشق شماره ۴ هستم و احتمالاً همین شماره را هم در پرسپولیس می پوشم.
* می دانی که پرسپولیس و استقلال بزرگترین دربی آسیا را برگزار می کنند؟ خودت را برای این بازی آماده کرده ای؟
وقتی در مورد پرسپولیس تحقیق می کردم متوجه شدم که این تیم یک طرف یک دربی بزرگ تهران قرار دارد. من کاملاً از جایگاه پرسپولیس باخبرم اما خودم هم ۱۰،۱۲ سال به صورت حرفه ای فوتبال بازی کرده و این میادین را دیده ام. قطعاً دربی تهران از بازی هلند و کاستاریکا در مرحله یک چهارم جام جهانی ۲۰۱۴ حساس تر نیست. با این وجود دوست دارم بازی مقابل ۱۰۰ هزار نفر را تجربه کنم و در این بازی عملکرد خوبی داشته باشم.
۴۳ ۴۳