روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیایی منچسترسیتی اخراج شد.

به گزارش ملت ایران به نقل از گل، باشگاه منچسترسیتی ساعاتی پیش، با انتشار بیانیه ای، این تصمیم را اعلام کرد. این تصمیم دقیقا یک سال بعد از قهرمانی سیتی در لیگ برتر با پیروزی مقابل کوئینزپارک رنجرز گرفته شد. گفته می شود مانوئل پیگرینی، سرمربی مالاگا به عنوان جانشین مانچو معرفی خواهد شد.

در بیانیه این باشگاه آمده است: " باشگاه منچسترسیتی با تاسف اعلام می کند که روبرتو مانچینی از پست سرمربیگری این باشگاه کنار گذاشته شده است. این تصمیم دشواری برای مالک، رئیس و هیئت مدیره باشگاه بود. علی رغم تلاشی که همه انجام دادند، باشگاه نتوانست در این فصل به اهداف مشخص شده اش برسد؛ به جز رسیدن به رقابت های فصل آینده چمپیونزلیگ. و با توجه به نیاز باشگاه به پیشرفت همه جانبه، ما تصمیم گرفتیم تا برای فصل آینده یک سرمربی جدید انتخاب کنیم. "

خلدون مبارک، رئیس باشگاه منچسترسیتی، هم به خبرنگاران گفت: " رکورد مانچینی خود گویای همه چیز است. او از احترام زیادی نزد شیخ منصور، من و هیئت مدیره باشگاه برخوردار است؛ به خاطر سخت کوشی ها و تعهدش در این سه سال و نیم. او همچنین مطمئنا در بین هواداران هم محبوبیت و احترام زیادی دارد. "

اخراج مانچینی پس از شکست منچسترستی در برابر ویگان در فینال جام حذفی انگلستان رخ می دهد. برایاد کید، دستیار مانچینی، در دو دیدار پایانی فصل لیگ برتر و همچنین دو دیدار دوستانه آنها در آمریکا هدایت سیتی را برعهده خواهد داد. گفته می شود باشگاه موناکو به دنبال به خدمت گرفتن مانچینی است.