به گزارش مشرق،روزنامه همشهری در گزارش ویژه ای به پشت پرده ماجرای واردات اسب و اصلاح نژاد اسب ایرانی پرداخته است. متن این گزارش به شرح زیر است:

در ایران و آلمان اما ۲ تبلیغات متناقض درباره بار پرواز۷۷۷ صورت گرفت. لوفتهانزا که برای نخستین بار هواپیمایی را برای حمل و نقل اسب به کار برده بود در مطبوعات این کشور و اروپا در مورد این اتفاق بزرگ سخن گفت اما در ایران این بار از این محموله عجیب و غریب به عنوان نشانه ای از تجمل گرایی جدید یاد شد.

سابقه ورود اسب به ایران در بعد از انقلاب به سال ۷۰ برمی گردد که اسب های کورسی، پرشی با مشکلاتی در اصلاح نژادشان مواجه شده بود، بنابراین ۴۵رأس اسب توسط اداره سوارکاری سابق وارد کشور شد. این امر به این دلیل بود که اسب های به اصطلاح سیلمی(کششی) در ایران محدود بود یا اینکه از نظر ژنتیک مشکلاتی در کیفیت اسب ترکمن ایرانی به وجود آورد. امروزه اثرات این مشکل بزرگ در اصلاح نژاد اسب ایرانی با اسبی به نام «دخون» در اثر اختلالات ژنتیکی به وجود آورده که کیفیت اسب اصیل ترکمن را با تردیدهایی مواجه ساخته است.


در این میانه اما آنچه در اصلاح نژاد اسب در ایران تأثیرگذار است، وجود اسب های سیلمی از نظر کیفیت است. یک منبع آگاه درخصوص اسب هایی که با پرواز لوفتهانزا به تهران آورده شده اند به همشهری گفت: «این اسب ها ۶۵رأس شامل۲۰رأس اسب عرب، ۳راس اسب کورس و بقیه نژاد سیلمی و پرشی هستند که برای اولین بار در سیستم حمل و نقل به صورت یک جا وارد کشور شده اند.»

سال هاست که اسب ایرانی از طریق ترکیه و با ماشین های مخصوص اسب از کشورهایی نظیر آلمان وارد کشور می شود اما بعد از اینکه ایران از ورود گاوهای زنده ترکیه که به کشورهای آسیای میانه از طریق ایران، صادر می شد جلوگیری کرد. ترک ها نیز در واکنشی از ورود اسبهای وارداتی ایرانی ها از ترکیه جلوگیری کرده اند.»

گفته می شود بالا رفتن هزینه های اسب های ایرانی در آلمان که روزی ۲۰یورو بوده باعثشده آنها را یکجا از طریق هوایی به کشور وارد کنند.

ماموریت اصلاح نژاد

حمید رادان کارشناس اسب و عضو کمیته تبارشناسی فدراسیون اسب سواری ایران می گوید: «اسب ریشه در فرهنگ و تمدن ایرانی دارد اما ما برای اصلاح نژاد اسب در ایران با مشکلاتی مواجه بودیم که ضروری است اسب های سیلمی(کششی) اصیلی وارد کشور شوند و به اصلاح نژاد اسب در ایران کمک کنند.»

این کارشناس ارشد اصلاح اسب در ایران با اشاره به فاکتور مهم اصلاح نژاد اسب کورسی(مسابقه سرعت) در ایران می گوید: «۴فاکتور مهم در اصلاح نژاد وجود دارد اول اسب باید دونده باشد. یعنی در رنکینگ جهانی بالا باشد. در ایران باید ۱۰۰به بالا باشد. دوم شجره نامه است؛ یعنی پدر و مادرش از اسبهای اصیل و با کیفیت جهانی باشد. سوم آناتومی بدن اسب است که در اسب سیلمی بسیار مهم است. چهارم اما تولیدات حاصل از این اسب سیلمی است. یعنی همانند شجره اش کیفیت مناسبی داشته باشد.»

وضعیت ایران چگونه است؟ این را رادان که خود از نزدیک با تحولات اصلاح نژاد در ایران آشناست می گوید: «ایران در حال یک جهش است. اسبهای خوب سیلمی که هم خودشان و هم از شجره خوبی برخوردار هستند وارد کشور شده اند و تولیدات خوبی را به جای گذاشته اند. در این میان اما یکی دیگر از مشکلات اسب ایران مادیان است. با توجه به اختلالات نژادی که در سالهای گذشته با ایجاد اسب دخون پدید آمده، در شرایط کنونی در حال گذار از مرحله نوسازی ساختار اسب کورسی در ایران هستیم.»


وی افزود که کمیته تبارشناسی فدراسیون در حال حاضر مشغول برنامه ریزی مفصلی درخصوص شناسایی تبار اسبهای ایرانی و بررسی کیفیت اسبهای ایرانی که متشکل از اسب کرد، اسب ترکمن و یا اسب عرب هستند، است.» این کارشناس ارشد اسب در ایران ثبات مدیریتی که در فدراسیون اسب سواری به وجود آمده است را عامل موثری در برنامه ریزی دقیق و منجسم برای احیای اسب در کشور عنوان می کند و می گوید: «خوشبختانه آقای دکتر خلیلی رییس فدراسیون خود سالها در زمینه اسب فعال بوده اند و پژوهش های نویی در این زمینه انجام داده اند، فکر خوبی دارند و از بخش خصوصی که قسمت عمده فعالیت های اسبی کشور را در دست دارد، حمایت می کنند.»

معروف ترین اسبهای که در ایران هستند

اصلاح اسب ساختار پیچیده دارد. اسب سیلمی(کششی) مهمترین بخش اصلاح اسب است. در ایران اما بیش از ۱۰اسب اصیل که هم از نظر پیشینه و اصالت و البته امتیاز جهانی وجود دارد. یکی از آنها، اسب «سامردولدرمز» پسر یکی از بهترین سیلمی های جهان یعنی ستریت کرای که معروف به اسب میلیونر است. این اسب با ۶مقام قهرمانی، ۲نایب قهرمانی و ۳سومی تنها اسب میلیونر در ایران است و در اصلاح نژاد اسب ایرانی بسیار مؤثر بوده است.

جدا از این گزارش اما یکی دیگر از اسب های معروفی که در ایران به عنوان اسب سیلمی مشغول به فعالیت است، اسب القاسی که در زبان عربی به معنای بی رحم است پرامتیازترین اسب سرعتی وارد شده به ایران با ریتینگ ۱۲۰، قهرمان مسافت های کوتاه(۱۲۰۰ متر) در میادین انگلیس، ایرلند و دبی بوده. القاسی برترین اسب از سیلمی اسب الندیم آمریکایی می باشد و پدر الندیم، Danzing یکی از معروف ترین سیلمی های دنیا است. این اسب دارای پرونده بسیار درخشان بوده که از جمله می توان به: کسب مقام قهرمانی در گروه ۳، دو مقام نایب قهرمانی در گروه ۲، دو مقام نایب قهرمانی در گروه ۳، یک مقام نایب قهرمانی در لیستد، یک مقام سومی در گروه ۲ و یک مقام سومی در لیستد و… نام برد.


یکی دیگر از اسب هایی که می توانند آینده اسب سواری ایران را در رشته کورس تضمین کند، اسب معروف دیگری است به نام سیتی لیدر متولد سال ۲۰۰۵ در مزرعه سویتنهام ایرلند است. ریشه خانوادگی این اسب بسیار پرافتخار هستند، پدر از معروف ترین سیلمی های جهان است که در ژاپن می باشد. این اسب از نظر میزان جایزه با حدود ۲۸۴۰۰۰ پوند انگلیس تقریبا معادل یک میلیارد و پانصاد میلیون تومان برترین کره ی اوست و از نظر ریتینگ دومین کره برترFasliyevاست. این اسب ها در شرایطی کنونی در ایران به سر می برد و از او اسب های با فاکتورهای متناسب یک اسب اصیل متولد شوند.

به نظر می رسد ضرورت توجه به اصلاح نژادی اسب در ایران با توجه به پیشنه مهم اسب و مسابقاتی که در گاهی تا ۵۰ هزار نفر در گنبد حضور پیدا می کنند یک ضرورت است. ضمن اینکه برای اولین بار در بعد از انقلاب اسب از ایران برای حضور در مسابقات آسیایی اینچوئن خارج می شود که این خود حکایتی مستقل می طلبد